Свірзький замок відкриють для відвідувачів

10861 0
Наразі замок закритий для відвідування, проте на територію заходити можна.
Фото: Вікіпедія

Фото: Вікіпедія

Свірзький замок планують трансформувати у культурно-мистецький та музейний простір для експозицій та відкрити для відвідувачів. Про це у коментарі для Tvoemisto.tv  розповів голова Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів Богдан Гой.

«Свірзький замок не буде музеєм у класичному розумінні, адже ми хочемо експонувати роботи, які б представляли сучасне мистецтво із застосуванням інтерактивних технологій», — пояснюює він.

Читайте також: Підгорецький замок впереше за 79 років відкрили для відвідувачів

Наразі Свірзьким замком опікується Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів. За словами Богдана Гоя, замок належить спілці ще з радянських часів, адже там хотіли зробити  санаторій для архітекторів загально-радянського масштабу.

«По-перше, у наші часи  це неактуально, адже ніхто вже не їздить так централізовано по замкам. По-друге, хотілося б зберегти замок як історичну пам’ятку», — зазначив він.  

Нині Свірзький замок закритий для відвідування, проте на територію заходити можна.

«Ти хочемо зробити замок відкритим для людей, але до цього треба підготуватися. Адже якщо ми відкриємо замок прямо зараз, то його просто знищать дуже швидко. Це пов’язано з тим, що  у замку немає структури, яка б обслуговувала його, ремонтувала та стежила б, щоб його не розікрали», — каже Богдан Гой.

Читайте також: Прогулятися Підгорецьким замком можна онлайн.

На масштабний проект із відкриття замку шукають гроші, щоб навесні наступного року тут можна було експонувати виставки, які змінювалися б один раз у рік. 

«У планах робити виставки, які б могли притягувати туристів з різних куточків України та з-закордону. Таким чином люди хотітимуть їхати до Свірзького замку частіше, адже кожен рік там буде щось нове», — розповідає Богдан Гой.

Попри те, що над проектом почали працювати раніше, вдалося його запустити під час архітектурного фестивалю «Вежа», який нещодавно пройшов у Львові.  Наразі у спілці готують проект, щоб отримати міжнародний грант.

Довідка

Свірзький замок розташований у Перемишлянському районі Львівської області. Перші згадки про нього датуються 1530 роком, коли замок належав роду Свірзьких. Сучасного вигляду він набув з середини XVII століття, коли перейшов у власність графа Цетнера і належав його нащадкам до XIX століття. Найбільших ушкоджень замок зазнав під час Першої світової війни — його спалили російські війська. У міжвоєнні роки замок спробували відреставрувати. Наступні реставраційні роботи проводились у 1975-1983 р.р. під керівництвом архітектора Андрія Шуляра.

Ганна Аргірова 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!