Сирський відповів, чи потрібно в Україні мобілізувати ще 500 тисяч осіб

1041 0
Потація військових частин на лінії фронту вже розпочалася і тому для забезпечення цього процесу потрібні люди.
Фото: РБК-Україна

Фото: РБК-Україна

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що завдяки перерозподілу навантаження між окремими частинами й підрозділами Сил оборони і проведення огляду можливостей українського війська вдалося «суттєво зменшити» потреби у мобілізації резервістів. Про це він повідомив в інтерв'ю «Укрінформу».

«За рахунок перегляду наших внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу ЗСУ ця цифра (500 тис. резервістів — ред.) була суттєво зменшена. Ми очікуємо, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, а й про добровольців. Наразі ми переглядаємо чисельність і кількість окремих частин, які не беруть участь у бойових діях, на підставі аудиту їх діяльності. Це дало нам змогу вивільнити тисячі військовослужбовців і спрямувати їх до бойових частин», – пояснив головком ЗСУ.

Читайте також: Євген Дикий: «Пів мільйона мобілізованих у 2024 році – це мало»

За словами Сирського, для ротації поповнення лав ЗСУ необхідне, адже багато військових частин і підрозділів потребують відновлення й відпочинку.

«Треба виходити з того, що люди – не роботи. Вони виснажуються, фізично й психологічно, особливо в умовах бойових дій. Наприклад, ті, хто прийшли до ТЦК у лютому 2022 року – ці люди потребують відпочинку та лікування. Достатньо згадати, що бойова 110-та бригада була задіяна на Авдіївському напрямку від початку повномасштабного вторгнення. Їм треба відновитися і відпочити, і це об’єктивна необхідність. І таких частин чимало», – сказав він.

Він додав, що ротація військових частин на лінії фронту вже розпочалася і тому для забезпечення цього процесу потрібні люди.

Сирський зауважив, що процес поповнення чисельності армії не обмежується лише діяльністю ТЦК. Він охоплює цілий комплекс питань, включаючи навчання людей, їх належне екіпірування та забезпечення. Такі зусилля охоплюють також заходи із соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх родин. Держава має піклуватися про те, як складається життя військовослужбовця після звільнення або демобілізації.

Зауважимо, що наприкінці січня Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію, яким пропонується змінити порядок її проведення. Зокрема Раді запропонували знизити призовний вік до 25 років, посилити покарання для ухилянтів, а також запровадити вручення повісток в онлайн-форматі. Також до законопроєкту внесли понад 4 тисячі правок. 

Про те, що змінить законопроєкт 10449 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку; на що варто звернути увагу; які питання спричиняють найбільші дискусії, Tvoemisto.tv запитало в Ярослава Жукровського, адвоката, юридичного консультанта Центру допомоги військовим та їхнім сім’ям. Читайте за посиланням

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!