У Бориславі відкрили пам'ятник львівському фармацевту Йогану Зегу. Фото

844 0
Встановили меморіал у центральній частині міста, на вулиці Шевченка, 12.
фото: бориславська міська рада

фото: бориславська міська рада

У місті Бориславі, що на Львівщині, урочисто відкрили пам’ятник фармацевту, аптекарю, винахіднику гасу, засновнику промислової нафтопереробки в Галичині Йогану Зегу. Про це повідомили у Бориславській міській раді.

Встановили меморіал у центральній частині міста, на вулиці Шевченка, 12. Саме тут у свій час Ян Зег відкрив першу у місті аптеку «Зірка».

На відкритті пам’ятника Йогану Зегу була присутня делегація з Польщі.  Також після дійства, що відбулося біля самого меморіалу, пройшов семінар, присвячений відкриттю пам’ятника.

Для довідки

Ян (Йоган) Зег – львівський фармацевт, аптекар, піонер (винахідник) промислової нафтопереробки в Україні (Галичині) та світі 1853 р. Народився 2 вересня 1817 року в м. Ланьцуті, у Західній Галичині Коронної землі Королівство Галичини та Володимирії Австро-Угорської імперії (сучасна Польща), в родині Йогана та Христини. Похрещений був місцевим римо-католицьким настоятелем. Батько його був аптекарем, а родина, можливо, була німецького або угорського походження.

Навчався Ян Зег у Дрогобицькій та Самбірській гімназіях. У місті Самборі у 1830-х роках працював учнем в аптеці, де вперше ознайомився з місцевими нафтопродуктами. З 1844 року вивчав фармацію у Віденському університеті, де 8 серпня 1846 року склав іспит, а наступного дня захистив ступінь магістра фармації.

21 серпня 1875 року Зег одержав концесію на створення в Бориславі аптеки на вул. Панській (сучасна вул. Шевченка, 12), яку відкрив у березні 1876 року з назвою «Зірка». Він вдруге одружується, з Марією (третя сестра з Облочинських), з якою у них було двоє дочок, і до останніх своїх днів був власником аптеки у Бориславі. Зег та його родина була в дружніх стосунках з письменником Стефаном Ковалівим.

Після короткочасної хвороби він помирає 25 січня 1897 року у Бориславі, і похований на колишньому старому цвинтарі, що на розі сучасних вулиць Володимира Великого і Героїв ОУН-УПА. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!