
Фото: freepik.com
Цієї неділі з лікарні «Охматдит» у відділення реанімації Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у важкому стані перевели 15-річного хлопця з наслідками перенесеної коронавірусної інфекції. Про це Тvoemisto.tv зазначила заступниця директора з медичної частини дитячого медцентру Олена Козлова.
Читайте також: Вони теж хворіють. Яким є портрет дитини з Сovid-19 на Львівщині
За її словами, у пацієнта наявний мультисистемний запальний синдром, асоційований з Covid-19 (Кавасакі-подібний синдром), з проявами серцево-судинної, дихальної та ниркової недостатності.
«У дитини Covid-19 вже від’ємний, дитина не заразна. Після перенесеного коронавірусного ускладнення хлопця із ОХМАТДИТу до нас перевели із синдромом Кавасакі. Запальний синдром розвинувся через кілька тижнів після перенесеного ковіду», – каже Олена Козлова.
Читайте також: У Львівському ОХМАТДИТі лікують 3-річну дівчинку із коронавірусом, яка на апараті ШВЛ
Зараз стан хлопця стабільний, відмічається позитивна динаміка.
«Ситуація вже не критична, але ще деякий час у дитини можуть бути певні проблеми зі здоров’ям», – каже заступниця.
Даний синдром потребує дороговартісного специфічного лікування препаратом Біовен. На термінове прохання вже відгукнувся Благодійний фонд «Крила надії», який закупив критично необхідні ліки для надання допомоги пацієнту.
Читайте також: 14-річна дівчинка з хворобою Кавасакі у Львові одужує і готується до виписки
Зазначимо, що перебіг коронавірусної хвороби у дітей на Львівщині став важчим. Кількість дітей із ускладненим перебігом коронавірусної хвороби суттєво збільшуться у львівському ОХМАТДИТі. Діти почали поступати із різною супутньою патологією. Із синдромом Кавасакі вже пролікували 7 дітей.
Довідково
Синдром Кавасакі або хвороба Кавасакі – гостре гарячкове захворювання дитячого віку, ймовірно іммуно-алергічного походження. Характеризується ураженням коронарних та інших судин з можливим утворенням аневризм, тромбозів та розривів судинної стінки. Навіть при інтенсивному лікуванні можлива смерть окремих хворих.
Ольга Шведа