Аварійні будівлі «Електрону» у Львові хочуть реконструювати. Як вони можуть змінитись

4425 0
Три будинки, які хочуть реконструювати, перебувають у аварійному стані.
ВІЗУАЛІЗАЦІЯ: ШВЕЦЬ ТА ПАРТНЕРИ

ВІЗУАЛІЗАЦІЯ: ШВЕЦЬ ТА ПАРТНЕРИ

У Львові планують реконструювати будівлі заводу «Електрон», що на вул. Стороженка, 25а, 25б, 27. Йдеться про облаштування житлового будинку та будівлі апартаментів з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом. Відповідний містобудівний розрахунок розглянули на засіданні архітектурно-містобудівної ради 4 жовтня. 

З одного боку є рядова історична забудова, а з іншого – будівлі заводу різної висотності. Три будинки, які хочуть реконструювати, перебувають у аварійному стані. Будівля не експлуатується, раніше приміщення використовували як адміністративні. 

Це є нежитлова забудова, але вона розміщена в зоні Ж-2, де можна будувати житло до шести поверхів.

Вигляд фасадів станом на зараз

Пропонується збереження лінії фасаду з вулиці Стороженка, але перебудувати внутрішню частину. На ділянці розширять внутрішній двір. З боку вул. Стороженка розташують апартаменти під оренду, а внутрішня секція має бути житловою. Під секцію апартаментів виділили 42% (це 26 апартаментів), а під житлову – 58%, тобто 20 квартир.

Будівля під оренду сягатиме п’яти поверхів, а житлова – шести. Забудовник планує зберегти два історичні фасади, а третій повністю змінити на сучасний.

Читайте також: У Львові біля конюшень хочуть звести будинки і тенісні корти

Перші поверхи мають цокольну частину, яку планують ліквідувати для створення безбар’єрного доступу. Там облаштують комерційні приміщення. Підземний паркінг буде під частиною житлового будинку і апартаментів. В житлову частину буде вхід з внутрішнього двору, а до апартаментів – окремо з вулиці. 

Зазначимо, що замовником реконструкції є ТОВ «Електрон Хаус», власником якого, за даними аналітичної системи YouControl, є львів'янка Юлія Калмикова. 

Нагадаємо, що у Львові реконструюють будівлі спортивного комплексу «Електрон-Спорт». При цьому збережуть басейн, який там є, а всю інфраструктуру мають привести до належного стану. Детальніше – у новині

Наталія Вареник

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!