У Львові на вулиці Костя Левицького відреставрували історичні двері-віяло

1600 0
Загальна вартість робіт становила 47 658 грн.
Фото: Бюро спадщини

Фото: Бюро спадщини

Ще одні відреставровані соснові двері з’явилися в будинку на вулиці Костя Левицького, 21. Це внутрішні двері під’їзду, які можуть відчинятися у дві сторони. Двері відновили в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте також: На вулиці Костя Левицького у Львові відновили історичні двері. Фото

«Поверхня дерева була доволі пошкодженою і потребувала значної кількості нових вставок. Для збереження текстури деревини та приховування значної кількості пошкоджень двері покрили спершу бейцом темного відтінку, а потім декілька разів прозорим матовим лаком, що в результаті надало дверям темного насиченого відтінку. А ще у цих дверях верхні дві завіси підлягали ремонту, тому були збережені, а от нижні довелося замінити», – розповіла архітектор Бюро спадщини Ярина Онуфірів.

Також у дверях будинку на вулиці Костя Левицького, 21 замінили засклення на нове, із нанесеним матовим візерунком по контуру, що нагадує візерунок плитки у під’їзді будинку. А ще реставратори встановили нові ручки, адже автентичні були втрачені.

Браму відновили завдяки міській програмі співфінансування. Загальна вартість робіт становила 47 658 грн.

Читайте також: Які історичні брами відреставрували у Львові цієї весни. Перелік, фото

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму відновлення історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.

Фото: Бюро спадщиниЧитайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!