У Львові планують відреставрувати каплицю Трьох святителів

2700 0
Загалом на 2021 рік у бюджеті розвитку планують передбачити 55 млн грн на збереження пам’яток.
Фото:ua.igotoworld

Фото:ua.igotoworld

У Львові планують відреставрутвати каплицю Трьох святителів, що на вулиці Руській, а також фасади деястка будинків у середмісті.

Читайте також: «Кожен сантиметр – це твір мистецтва». Як каплицю Боїмів у Львові готують до реставрації

Каплиці Трьох святителів у Львові понад 430 років, цього року планують розпочати її реставрацію за кошти бюджету розвитку Львівської МТГ.   

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко зазначив, що перш за все місто фінансуватиме завершення робіт, які розпочали торік, також готові розпочати роботи на тих об'єктах, де уже готова проєктно-кошторисна документація. «Це і Гарнізонний храм на вул. Театральній, і Палац Потоцьких на вул. Коперника, об'єкти на вул. Стефаника, 11, вул. Дорошенка, 19 та інші», – каже заступник міського голови.

Нові об'єкти, на які вже виготовлено ПКД – це:

 • пл. Ринок, 7 (фасад, укладена угода за результатом закупівлі у 2020);
 • вул. К. Левицького, 10 (фасад, укладена угода за результатом закупівлі у 2020);
 • вул. Вірменській, 21 (вул. Друкарська, 6);
 • вул. Руській, 7 (каплиця Трьох святителів);
 • вул. Личаківській, 175;
 • вул. М. Коперника, 15;
 • вул. Личаківській, 1;
 • вул. Б. Хмельницького, 11 пл. Св. Теодора;
 • просп. Т. Шевченка, 23;
 • облаштування місця пам'яті жертв розстрілів часів ІІ Світової війни на території урочища Піски на вул. о. Омеляна Ковча у м. Львові (ПКД);
 • пл. Соборна, 3-а.

Андрій Москаленко пояснює, що до переліку пам’яток додається ще 62 об'єкти з населених пунктів МТГ, і ще 5 пам’яток національного значення.

«По цих об'єктах потрібно проводити аудит їхнього стану, розробляти якісну ПКД і проводити відповідні роботи, щоб підтримувати їх у належному стані», – каже він.

Читайте також: У Львові прийняли бюджет на 2021 рік

Депутати запропонували включити до переліку відновлення ще 5 об'єктів. Зокрема даху храму св. Анни, що на на вул. Городоцькій. Також в аварійному стані вхідна арка собору св. Юра. Відновлення потребує і підземелля храму св. Покрови на вул. Грушевського. 

Загалом у презентованому бюджеті розвитку Львівської МТГ на 2021 рік передбачено 55 млн грн на збереження пам’яток архітектури.

Читайте також: Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутаті

Фото: photo-lviv.in.ua. Каплиця Трьох Святителів. Фото 1910 року

Довідка: У 1584 році, після закінчення будівництва вежі Корнякта, Львівське Успенське братство розпочинає будівництво каплички, названої в ряді тогочасних документів «руською церквою», пише портал «Фотографії старого Львова».  Будівництво провадив архітектор Андрій Підлісний, з яким фундатор, міщанин Костянтин Корнякт уклав угоду на побудову храму на розі вулиць Підвальної та Руської. Освячена каплиця у 1591 році. Каплиця постраждала у пожежі 1671 року, втім її знову відбудували. У 1846—1847 роках каплицю реставрували, тоді вона була сполучена з Успенською церквою проходом.

Нагадаємо, депутати ради Львівської ОТГ обговорили проєкт бюджету розвитку на 2021 рік. Відповідно до нього бюджет складатиме 3 мільярди 617 мільйонів гривень. Його депутати прийматимуть на початку лютого, перед тим головний фінансовий документ ОТГ розгляне виконавчий комітет.

Вікторія СавіцькаЧитайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!