
Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутатів
29 грудня на засідання прийшли трохи більше 50 обранців із 64-х. Депутати новообраної ради розглянули 33 питання. Найважливішим із них було питання бюджету громади на 2021 рік, навколо якого минулого тижня ледь не виник скандал – міський голова Андрій Садовий захворів на коронавірус і важливе засідання довелось перенести.
Манера спілкування
На попередніх засіданнях депутати показали, у якій манері вони співпрацюватимуть з міським головою і з виконавчими органами. На засіданні минулого тижня вони у боротьбі за новий регламент, за яким працюватиме рада усі п’ять років, навіть вдались до погроз – заявили, що не голосуватимуть за жодне рішення, зокрема і за бюджет, допоки не затвердять текст регламенту. Також було протистояння у визначенні банку, у якому місто тримає бюджетні кошти. Депутати вимагали, аби банк обирала профільна депутатська комісія, без затвердження її рішень виконкомом, як це було раніше.
Учорашнє засідання розпочалось із звернення «Самопомочі» до голови партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка. Її представники вимагають публічно відреагувати на заяви депутата Львівської обласної ради, представника «ЄС», Григорія Козловського, який у коментарі одному із медій назвав заступника міського голови та депутата Львівської міської ради від «Самопомочі» Андрія Москаленка «маленьким гомосексуалістом». Це, як зазначають у «Самопомочі», «дискредитує Львів та Україну в очах громадян і загалом європейської спільноти».
Бюджет – на десерт
Бюджетне питання рада залишила насамкінець, тож депутати були вже трохи втомлені суперечками, що точились із дрібніших питань упродовж дня.
Директор департаменту фінансової політики ЛМР Олег Іщук презентував проєкт загального бюджету ОТГ: його доходи становитимуть 9,7 млрд грн (для порівняння на 2020 рік доходи визначили у 8,8 млрд), а видатки – 10,7 млрд грн (9,7 млрд – у 2020 році). Такі розрахунки зробили з огляду на динаміку виконання дохідної частини бюджету за 2018-2020 роки та на прогнози надходжень від Державної податкової служби і галузевих управлінь Львівської міської ради.
«Базовим джерелом наповнення загального фонду міського бюджету у 2021 році залишається податок та збір на доходи фізичних осіб – це 61,2%», – каже Олег Іщук.
Читайте також: Що дозволив набудувати у Львові «старий» виконком міськради. Візуалізації
Бюджетну комісію у новій раді очолює депутатка від «Варти» Наталія Шелестак. Вона і виступила із зауваженнями до бюджету, що стосувались фінансування міських програм, що тепер вже поширюються на територію усієї ОТГ. За її словами, депутати не встигли вивчити це питання, тож запропонували профінансувати наразі програми по мінімуму, а вже на наступних засіданнях – «після свят» – вирішити, які з них закрити, а на які додати грошей.
Депутати від «Самопомочі» Роман Федишин, Юрій Лукашевський та Євген Бойко обурились, адже вони просили додати коштів на програми розвитку спорту, на проєкти львівських громадських організацій та на промоцію міста.
«З такими поправками складається враження ніби місту нічого не потрібно – ані культура, ані спорт, ані промоція», – зазначає Євген Бойко.
На сторону «Варти» і бюджетної комісії стала депутатка від ЄС Ольга Посипанко, яка підтримала думку про те, що кожну програму потрібно ще детально вивчити.
«Нормально, коли нові депутати хочуть розібратися у програмі. Тут замало грошей, а тут – забагато, якусь ліквідуємо, якусь дофінансуємо. Ми намагалися заглибитися у кожну стрічку програмної класифікації, на це потрібно трохи часу. Ми зможемо усе дофінансувати на наступних засіданнях», – пояснює вона. Тож до цього питання повернуться у лютому.
Читайте також: Нова рада і старий виконком. Чи легітимно ухвалює рішення виконавчий комітет та коли його оновлять
Загалом на різні галузі життєдіяльності ОТГ виділили такі суми:
- 4,3 млрд грн на освіту (у 2020 році ця сума становила 3,2 млрд гривень);
- 173,9 млн грн – на медицину (це кошти на оплату комунальних послуг у медзакладах та виконання міських програм, решту має фінансувати НСЗУ) – на 2020 рік закладали 364 млн грн;
- 736,1 млн грн. – на соціальний захист (матеріальна допомога мешканцям Львівської ОТГ) – у 2020 році було 597 млн грн;
- 300 млн грн – на компенсацію перевізникам Львова за пільговиків (цього року заклали майже 265 млн);
- понад 1 мільярд – на житлово-комунальне господарство (965 млн грн у порівнянні з 2020 роком);
- 812 млн грн – на благоустрій;
-
200 млн – на вивезення сміття (у 2020 році було 250 млн грн).
Зі слів Олега Іщука, бюджет розитку Львівської ОТГ у 2021 році, що рада ухвалюватиме на наступних засіданнях, становитиме 2 млрд грн (у 2020 році було 2,5 млрд грн). Це переважно кошти на реконструкції і ремонти, на інвестиційні проєкти.
«Наступного разу, коли будемо приймати бюджет розвитку, чітко фіналізуємо ті об'єкти, які в нас будуть в роботі у 2021 році. Це буде непроста сесія, але, думаю, ми знайдемо порозуміння. Сьогодні також було багато дебатів», – коментує голова ради Андрій Садовий.
Львівська ОТГ офіційно запрацювала
Учора депутати проголосували за ще одну важливу ухвалу – «Про функціонування Львівської територіальної громади». Тепер повноваження департаментів та управлінь ЛМР поширюються на територію всієї ОТГ, міські програми діятимуть у кожній громаді, що долучилась до Львова, ЛМР є правонаступницею усього майна, прав та обов'язків громад, а благоустроєм у долучених населених пунктах займатимуться районні адміністрації Львова. Хоча останнє – тимчасово, допоки рада не сформує нову структуру і старостинські округи. До 25 січня Андрій Садовий має подати депутатам свої пропозиції щодо цього.
Також у раді ОТГ мають сформувати новий виконавчий комітет – теж за поданням міського голови.
Допоки триватиме процес ліквідації місцевих адміністрацій, а міська рада перейматиме на себе повноваження, виконавчий комітет ЛМР утримуватиме працівників місцевих рад Львівської ОТГ.
Премії – це важливо
На засіданні депутати визначили зарплату міського голови та службовців ЛМР – це питання розглянули без особливих обговорень. Повертатись до нього постановили не частіше, ніж раз у квартал.
Отже, посадовий оклад Андрія Садового становить 16,4 тис. грн, також він щомісяця отримуватиме премію – 25% від окладу за вислугу років і 50% від окладу як надбавку за високі досягнення у праці. Окрім того, Андрій Садовий, як і інші держслужбовці, має право раз на рік отримати матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі однієї зарплати.
А що для мешканців?
Серед інших питань, що встигли перед Новим роком розглянути новообрані депутати, була традиційна ухвала про дітей, які мають право на безоплатне харчування у закладах освіти ОТГ. Це учні 1-4 класів, діти з багатодітних сімей, діти-сироти, діти з особливими освітніми потребами, діти із малозабезпечених сімей, діти учасників АТО/ООС та постраждалих учасників Революції Гідності, діти внутрішньо переміщених осіб. Цьогоріч до програми також додали дітей лікарів, які загинули у боротьбі з пандемією.
Також депутати ухвалили міську програму з профілактики, діагностики та лікування коронавірусної інфекції на 2020-2021 роки, що дозволяє оперативно реагувати на нестачу державного фінансування медзакладам – місто може виділити кошти на засоби індивідуального захисту для медиків чи на медпрепарати. Та цю програму ще мають доопрацювати, адже низка депутатів вважають, що виділяти на це кошти з міського бюджету – не нормально і свідчить про те, що медзаклади недоотримують кошти від НСЗУ. А це, у свою чергу, може бути наслідком нефахової роботи головних лікарів.
Окрім того, депутати продовжили на 2021 рік дію чотирьох медичних програм запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, міської програми забезпечення надання і розвитку паліативної та хоспісної допомоги, міської програми профілактики та лікування стоматологічних захворювань у дітей та окремих категорій дорослого населення, міської цільової програми забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну.
Муніципальна варта як камінь спотикання
Чи не найбільше сперечались депутати про ЛКП «Муніципальна варта» та «Інститут просторового розвитку».
Останнє звернулося із проханням встановити йому нульові відрахування до міського бюджету, що ЛКП мало б сплачувати від прибутку. Депутати відмовились погоджувати це, тому що вважають, що підприємство виконує чимало приватних замовлень і займається комерційною діяльністю.
«Це підприємство є одним із непрозорих. Якщо хочете звільнити його від податку, то потрібно надати детальний звіт його діяльності», – каже депутат від «ЄС» Сергій Івах.
Натомість депутати від «Самопомочі» виступили на захист підприємства, мовляв ЛКП працювало над великими і успішними проєктами у Львові, зокрема проєктувало площу Двірцеву і назагал змінює вигляд міста.
Також депутати ледь не ліквідували «Муніципальну варту», мовляв, діяльність цього комунального підприємства також непрозора і у багатьох речах дублює повноваження поліції. Зрештою, міський голова доручив виконавчим органам підготувати звіт про роботу ЛКП, у якому обгрунтують вартість послуг, що надає підприємство. Депутати зійшлись на тому, що місто має певні зобов'язання перед працівниками цього ЛКП, тому все ж проголосували за перелік комунальних об'єктів, охорону яких наступні 2 місяці здійснюватиме ЛКП «Муніципальна варта».
Читайте також: Відому пам’ятку на Шевській перебудують і облаштують на даху тераси
«Я також маю запитання до роботи працівників Муніципальної варти, але є закон, і ми зобов`язані виплатити людям зарплату. Є проєкт ухвали на два місяці, а через два місяці напрацюємо новий, опрацюємо інформацію», – додав Андрій Садовий.
Наприкінці засідання депутати намагались подолати вето міського голови на низку земельних питань. Утім, їм не вдалось. Ідеться про ухвали від вересня 2020 року, зокрема, про затвердження детального плану території у районі вул. Мартовича, вул. Григоровича, Дудаєва та про продовження ТзОВ «Львівбудмакс-Інвест» терміну оренди земельної ділянки на вул. Гетьмана Мазепи, 1-б.
Наразі нові і старі депутати шукають точок дотику, до відкритих конфронтацій не вдаються, але видно, що кожна політична сила, представлена у раді Львівської ОТГ, прагне контролю у той чи той спосіб.
Вікторія Савіцька
Фото Христини Процак та Романа Балука
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Міські акценти
- Паркування у Львові. Що змінилось та де найчастіше штрафують
- Наскладали дров, купили генератор. Як ОСББ Львова готуються до зими
- Без хліба, світла і зв’язку. Як Львів пережив ракетні удари
- «Маємо нову тенденцію». Як змінилася ситуація з орендою житла у Львові
- Білозора чи Вакарчука? Як у Львові перейменують вулицю великих математиків
- «Реально небезпечно». Що робити з електросамокатами у Львові
- «Крапля в морі». Чи вдалося зберегти туризм у Львові попри війну
- «Укрзалізниця» передає лікарню в центрі Львова. Що там буде
- «Це терапія, яка допомагає». Чи варто було проводити Свято музики у скорботний день
- З якими назвами вулиць у Львові ми попрощаємося
- «Треба йти до школи!» Яким буде навчання у Львові з 1-го вересня
- «Не буде червоної доріжки». Чи виграє львівський бізнес від скасування мит на товари
- Чи справді у Львові готові будувати квартири із кімнатами захисту
- Місто-фортеця, або Чим є Львів для путіна
- Де у Львові побачити копію дохристиянської писанки
- «На вас чекає смерть за Бучу, Ірпінь, Київ…» У Львові зняли відео, через яке виник скандал
- Як Львів підготувався до можливого нападу Путіна
- Як бізнес у Львові реагує на повідомлення про імовірний напад Росії
- Як отримати відшкодування за розірвані колеса через ями у Львові. Пояснення юриста
- Так продовжуватись не може. Як покращити онлайн-навчання у львівських школах
- Готель на ринку, або Коротка історія «Добробуту» у Львові
- Е-квиток у Львові. Усе про картки, ціни, пільги
- На вершині – пішохід. Що передбачає Піраміда мобільності у Львові
- Перехоплювальні паркінги, е-квиток і безпечні дороги. Що робитиме Львів для покращення мобільності
- Недовіра директорці. Що відбувається у львівському ОХМАТДИТі
- День Х. Коли у Львові запрацює е-квиток і чому не з 13 січня
- Замість автобусів може бути поїзд, або Що змінить у Львові електричка
- У Львові розробили перший тролейбус з автономним ходом. Навіщо він місту та куди поїде
- Одна бригада, сім батальйонів. Як у Львові планують організувати оборону у разі наступу Росії
- «Не дати їм будувати, щоб до них підходили всякі жулікі». У Львові виник скандал через будову на Княгині Ольги
- У яких районах Львова потрібне нове житло та чим виділятися на ринку первинного житла сьогодні
- «У Львові варто будувати кампуси». Що відбувається на львівському ринку нерухомості сьогодні
- «Україна для Росії пріоритет номер один». Аналітик – про можливе російське вторгнення
- «Далі знову буде ескалація». Аналітик про загрозу російського вторгнення
- «Зараз маємо пік». Як змінилась ціна на квартири у Львові
- «Думав, вона послизнулась». Водій маршрутки каже, що не зрозумів, що наїхав на монахинь у Львові
- Все можна робити швидше? Хто та як проєктує львівські вулиці
- Львів готує план, щоб повернути дітей до школи. Як це відбуватиметься
- «Посидіть дома, почитайте книжку». Андрій Садовий про нові обмеження у Львові
- На межі життя і смерті. Що відбувається та хто платить за лікування у лікарні швидкої допомоги
- «Нас зробили крайніми». Що у Львові з вакцинацією вчителів та як дають раду інші міста
- «Ми перестали розуміти, чого хоче покупець». Важливі думки після BookForum у Львові
- Як «спорт поза політикою» стає зброєю проти України
- Біля парку і за 15 хвилин до центру Львова. Які переваги пропонує ЖК Safe Town
- Моцарт виглядає для вас чужинцем, але дайте йому час
- Збережуть чи забудують. Що буде на території кераміко-скульптурної фабрики у Львові
- Усі чекають на апеляцію. Як розгортається справа шести засуджених поліцейських у Львові
- Чи справді спорт поза політикою. Як зреагували на позицію львівського спортсмена Горуни
- «Маємо прийняти нову реальність». Олексій Коган про Leopolis Jazz Fest
- Місто, де можна розвивати мистецькі ідеї. Ніколя Фасіно про «Французьку весну» у Львові
- «Караван історій». Що буде із кінотеатром у Стрийському парку
- Вода в місті. Як річка Зубра впливає на львів'ян і як її врятувати
- Квіти на руїнах. Що можуть збудувати у лісопарку «Погулянка»
- Як у Львові оновили унікальну браму в будинку, де жила дружина Грушевського
- «Підпільні» матрьошки. Як у Львові заробляють на російській символіці
- Як оплатити за воду, не виходячи з дому. Детальна інструкція
- Законсервований простір. Чого бракує культурі і відпочинку у львівському парку
- Так триває історія. Як демонтаж Монументу Слави у Львові змінює сенси територій
- Від підземелля до небес. Що унікальне можна побачити в соборі святого Юра у Львові
- Як не купити «проблемну» квартиру і чи реально повернути гроші. Розмова з юристом
- Традиція, що залишається живою. Про гаївки у Львові 100 років тому і сьогодні
- План на Великдень. Як церкви у Львові уникатимуть скупчень вірян
- Чи справді можна вакцинуватись залишковими дозами. Журналістський експеримент
- Навколо автовокзалу. Як врятувати від депресії новий район на околицях Львова
- Тут живе дух Львова. Чи зникне з мапи міста кінотеатр «Коперник»
- За тиждень Великдень. Як волонтерки у Львові напекли пів тисячі пасок для військових на Сході
- Епіфаній теж просив. Як у центрі Львова будують храм. Оновлена візуалізація
- Мистецький дух і дірява підлога. Як це – жити в будівлі театру в центрі Львова
- Забуте і нове. Як може змінитись обличчя Львова за кілька років. Візуалізація
- Мені треба тільки житло, розумієш? Історії непомітних
- Як занепав «символ Львова», або Чи зміниться щось на Стрийському автовокзалі
- Як у старі добрі часи. Хто такі садівники Львова і для чого вони місту
- «Пустіть в туалет!» Як це, коли у Львові не працюють громадські вбиральні
- Воля і розрахунки. Що потрібно, щоб запустити у Львові міську електричку
- Шлях вакцини. Як у Львові зберігають і перевозять «щит» від коронавірусу. Репортаж
- На невеликі квартири у Львові ціна зросла. Що змінилось на ринку нерухомості у час пандемії
- Продукти з'їмо самі. Як ресторани у Львові пішли на новий локдаун
- Весняне дежавю. Коли у Львові можуть ввести локдаун
- Два тижні на збір. Що буде із солодощами і кавою з переходу на Митній
- Два Львова. Як минуло перше онлайн-обговорення здорожчання проїзду в міському транспорті
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду бар «Корівка» і «Пиріжкова» на Словацького
- Як привчити львів’ян прибирати за своїми домашніми улюбленцями
- Без бюджету та з виконкомом. Як на сесії домовлялись депутати і Андрій Садовий
- Кав’ярні для чоловіків, цукерні – для жінок. Розваги і торгівля у Львові сто років тому
- Затори у Львові. Чому світлофори в місті працюють так, а не інакше
- Чемні/хамовиті. Громадський активіст про те, як паркуються у Львові та Києві
- Куди зникає дух Львова. Справа магазину на Краківській
- Викинули продуктів на сотні тисяч. Як бізнес у Львові пережив другий локдаун
- Берлін у центрі Львова. Як після реставрації виглядає брама на Князя Романа
- Труднощі перекладу? Що не так із українською мовою у Львові
- Автобуси і політика. Чому Садовий запитує у львів'ян, у кого місту купувати транспорт
- Новий рік та Різдво у Львові сто років тому і сьогодні. Історія, фото
- Дожити до ста. Дві історії довгожителів Львова
- Бруківка, асфальт, камінь і знову бруківка. Сім п'ятниць вулиці Бандери
- Христос народився! Як львів'яни переходять на святкування Різдва 25 грудня
- Будемо розвивати і ринок, і Сихів. Як «Шувар» створює нові простори для львів'ян
- Дім культури по-новому. Як у Львові працює міський центр мистецтва
- Як забудовники «ховають» історію Львова. Археолог про дослідження міста
- Розмальована музика. Як українка та мексиканець навчають у Львові дітей за новою методикою
- Топ-5 подарунків на Миколая. Як місцеві компанії популяризують українські свята