У Львові по-новому доглядатимуть за деревами. Що відомо

1434 0
Затвердили новий порядок догляду за озелененням.
фото: твоє місто

фото: твоє місто

У Львові затвердили новий порядок, який роз’яснює зокрема деталі щодо обрізки дерев, якості та кратності викосу трави, захисту дерев на будівельних майданчиках та процедури поводження з цінними великовіковими насадженнями. Рішення про порядок утримання об’єктів озеленення на території Львівської громади затвердили на засіданні виконавчого комітету міста.

Новий порядок – це доповнення до існуючих правил, що допоможе якісно доглядати за зеленими насадженнями і надасть юридичне підґрунтя процесу.

«Українське законодавство має розмиті вимоги щодо утримання зелених насаджень. Ці ж правила сформовані на основі нашого законодавства з врахуванням європейських стандартів, які не суперечать одні одним. Тут детально розписано усе про утримання зелених насаджень, чітко визначено як зрізи робити, як формувати дерева, є процедура догляду за молодими та великовіковими деревами та захист дерев на будівельних майданчиках. Окрім того, передбачено тип обладнання для використання на різних газонах і кратність покосів відповідно до сезону», – розповідає Галина Микітчак, керівниця управління екології та природних ресурсів міста.

Читайте також: У Львові стало більше «особливо цінних» дерев. Перелік локацій

Відповідно до нових правил у місті з квітня по жовтень проводитимуть значно менше покосів трави відповідно до потреб. Окремо прописано догляд за міськими квітниками та живоплотами. А також зменшення кількості однорічних рослин на противагу багаторічним.

Цей документ був узгоджений з науковим середовищем, громадською екологічною радою, а також з ліцензованими арбористами міжнародної сертифікації.

Нагадаємо, у Львові будуть застосовувати європейські практики щодо обрізки та догляду за деревами.

Яка ситуація із озелененням та зрізанням аварійних дерев, забрудненням повітря та якістю водойм; які європейські стандарти хочуть впровадити у Львові та на якому етапі створення наглядових рад при парках. Ці та інші питання >;Tvoemisto.tv обговорило з Галиною Микітчак у матеріалі.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!