У Львові пролунав Маніфест дієвців культури. Львів'яни можуть долучитися і підписати

967 0
В останній день Конгресу прозвучав Маніфест дієвців культури у символічній для події локації – Великій сесійній залі Львівської міської ради.

Протягом 14-16 жовтня у Львові відбувся ІІ Конгрес Культури, темою якось стала «Сцена майбутнього». Конгрес мав на меті актуалізувати проблеми, процеси та дискурси, які мають місце в Україні зараз й є майданчиком для ревізії й обговорення цих питань професійною спільнотою культури. Захід відбувається що два роки й цьогоріч зібрав близько 200 представників і представниць різних напрямів. Про це повідомили в Інституті стратегії культури.

В останній день Конгресу прозвучав Маніфест дієвців культури у символічній для події локації – Великій сесійній залі Львівської міської ради. Заклик приєднатися до Коаліції, підписавши його, озвучили: Ірина Подоляк (голова Наглядової ради Інституту стратегії культури, політикиня), Іван Козленко (культурний менеджер, публіцист), Дарія Бадьйор (критикиня, журналістка, редакторка), Ольга Сагайдак (менеджерка культури, співзасновниця Благодійного фонду «Мистецькі надра»).

Читайте також: Зробити Львів столицею знов. Навіщо міськраді ще один інститут

«Мета маніфесту – створити національну Коаліцію дієвців культури для солідарного творення культури відкритого суспільства і доброго врядування у сфері. Запрошую усіх, кому важливий сталий розвиток, самореалізація, спроможність протистояти викликам нової доби, долучитися до Маніфесту і почати співдіяти разом», каже Ірина Подоляк.

Підписати маніфест можна за посиланням.

Повний текст маніфесту:

Ми вважаємо, що якісні зміни, які довели свою ефективність, мають залишатись відправними точками для подальшого розвитку культури. Ми віримо, що базовані на презумпції доброчесності та фаховості демократичні принципи є не лише виправданими, але й необхідними.

Ми знаємо, що ефективний і вільний розвиток культури потребує адвокації та уваги всіх дієвців. На захист цих фундаментальних змін ми об’єднуємось задля доброго врядування у сфері культури. Як волонтери, ентузіасти, фахівці та творці культури, ми засновуємо загальнонаціональну мережу координації, адвокації та взаємодопомоги. Наша мета – максимальна лібералізація процесів, якнайширша доступність культурних продуктів, заохочення розвитку вільної особистості.

Ми маємо намір провести ревізію політик, інвентаризацію процесів управління та ухвалення рішень у сфері культури. Виявити недоліки, системні помилки та структурні невідповідності державних політик. З’ясувати їх причини та запропонувати нові моделі ефективної взаємодії.

Задля цього ми згуртуємо правників, інноваторів, реформаторів із різних сфер для радикальної зміни законодавства та забезпечення незворотності поступу, заснованого на принципах прозорості, доброчесності та ефективності Ми згуртуємо дієвців культури – змінотворців, свідомих необхідності якісних перетворень.

Ми часто співпрацюємо, спільно творимо сенси, розділяємо спільні цінності. Але, як показує досвід останніх років, цього недостатньо. Ми маємо масштабувати досвід самоорганізації на рівень напрацювання політик. Ми потребуємо компетенцій, досвіду, сміливості та енергії один одного. Ми закликаємо всі спроможні ініціативи та інституції долучитись до загальноукраїнської мережі координації та взаємодопомоги задля розробки, адвокації та комунікації змін у сфері культури, яких ми прагнемо.

Ми розділяємо спільні цінності – прийшов час артикулювати спільні інтереси.

КУЛЬТУРУ НЕ МОЖНА УЗУРПУВАТИ.

Її не можна поставити на службу політичній кон’юнктурі.

ВОНА РІВНОЮ МІРОЮ НАЛЕЖИТЬ УСІМ.

Фото Інституту стратегії культури


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!