Що потрібно для перемоги в Громадському бюджеті Львова. Приклад Личаківського району

2246 0
Який етап підготовки та реалізації проекту найважчий та скільки грошей потрібно закладати в проект.
https://lviv.pb.org.ua/

https://lviv.pb.org.ua/

Личаківський район продовжив цикл програм «Твій бюджет участі» у студії медіа-хабу «Твоє Місто». Як правильно підготувати проект, отримати підтримку громади, перемогти і реалізувати його, розповіли автори проектів, що перемогли в минулі роки у Личаківському районі, а також відповідальні за їхнє виконання. Крім того, під час дискусії розповіли, що змінилося в правилах Громадського бюджету у 2018 році. Tvoemisto.tv занотувало найважливіше.

Проект варто готувати з командою однодумців

Микола Король — директор СЗШ № 42, яка у 2016 році перемогла у конкурсі з проектом «Забезпечення безперешкодного доступу до будівлі СЗШ №42». У школі облаштували пандуси та місця для велопарковки.

«Щоб перемогти, потрібно вивчити всі нюанси положення та знайти гарну команду. Процедура написання проекту — не складна, бо в організації відсутня бюрократія. Розгляд заявок проходить досить швидко. Складнощі починаються з пошуку порядних підрядників. Але нам пощастило з командою. У педагогічному колективі школи — найкращі помічники», — запевняє він.

Не забувайте про презентацію

Одним з проектів-переможців у 2017 році став ДНЗ «Веселка» з проектом «Облаштування ігрових майданчиків».

«Ігровий майданчик садка був у жахливому стані. Саме тому ми і вирішили взяти участь у конкурсі. Нові ігрові комплекси діти змогли отримати завдяки плідній роботі батьківського комітету та безмежному бажанню. Зміни — потрібні. Наприклад, зараз ми займаємось заміною бруківки і не плануємо зупинятись на цьому», — каже завідувачка садка Людмила Андриц.

За словами голови ГО «Інститут активної громади» Остап Готя, щоб мати більше шансів для перемоги, потрібно прописати маркетингову концепцію та оформити макет.

«Зараз ми реалізуємо 4 проекти, в яких задіяні наші учасники. Серед них — створення мережі велопарковок та школи єдиноборств і самооборони. Велику роль грає оформлення проекту. Часто учасники приділяють цьому пункту найменше уваги», — говорить Остап Готь.

Начальник управління «Секретаріат ради» ЛМР Юрій Лукашевський радить майбутнім учасникам Громбюджету чітко вказувати місце для реалізації проекту — найкраще з позначкою або прінтскріном карти. Це збільшить шанси на перемогу. Також він рекомендує закладати 20% на незаплановані витрати у кошторис.

Усі учасники публічної дискусії планують брати участь у майбутніх конкурсах проектів «Громадський бюджет». Подати заявку можна буде з 15 серпня до 15 вересня. Конкурс між відібраними проектами пройде в листопаді.

Читайте також: Як реалізувати свій проект за кошти громадського бюджету. Досвід Сихова.

Що змінилося в правилах Громадського проекту на цей рік

Юрій Лукашевський нагошує на тому, що Громадський бюджет є найбільш популярною формою громадської участі, після виборів, у житті міста.

Торік, як і в попередні роки, робоча група за участі депутатів, авторів великих проектів і посадовців ЛМР напрацювала зміни до Положення про Громадський бюджет, аби зробити його більш зрозумілим і зручним для мешканців. 25 квітня Львівська міська рада ухвалила оновлені правила подання проектів.

«Ці зміни — це колективна робота. Їх напрацювали за результатами опитування авторів проектів, обговорили на громадських слуханнях», — зазначає Юрій Лукашевський.

Серед ключових змін –– виділення в одну категорію освітніх і медичних проектів. Поява медичної «рубрики» мала б збільшити кількість відповідних проектів і їхню якісну конкуренцію, переконаний Юрій Лукашевський. Також вартість малих проектів збільшили на 20 %, зокрема верхня планка малого проекту тепер становить 600 тис. грн.

Загалом ці зміни не є кардинальними, а такими, що назріли під час практичного втілення проектів. Їх пропонували самі автори проектів.

«Щоб взяти участь в конкурсі раніше потрібно було зібрати 25 підписів. Тепер для цього достатньо і 15. Взагалі підписи — формальна умова. Щоб перемогти, потрібно спілкуватися з сотнями, якщо не з тисячами людей. Ідея Громадського бюджету — покращити комунікацію між людьми та створити громадянське суспільство», — наголошує Юрій Лукашевський.

Довідка

Громадський бюджет (бюджет участі або ж бюджет міських ініціатив) — це частина коштів міського бюджету, яку мешканці міста витрачають на міські ініціативи на свій розсуд. Вибір проектів відбувається шляхом голосування громади.

Громадський бюджет — конкурс, який дає змогу розподілити кошти місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста. Автором проекту може бути кожна людина, яка досягла 16 років та створила проект для покращення міста. Детальніше про правила участі — на сторінці «Громадський бюджет Львова».

Катерина Гаценко

Реалізація цього проекту здійснена за підтримки управління «Секретаріат Ради» Львівської міської ради


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!