У львівському медцентрі вперше пересадили нирку за програмою медичних гарантій

755 0
Це важливий крок для усієї української медицини.
фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

У Львові в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі цього тижня трансплантували нирку від родинного донора. Це перша органна пересадка у центрі у межах Програми медичних гарантій на 2024 рік. Про це повідомили у центрі. 

«Усі попередні трансплантації ми проводили у рамках пілотного проєкту Міністерства охорони здоров'я України, який тривав три роки. З 2024 року фінансування трансплантації органів буде відбуватись через Програму медичних гарантій НСЗУ. Це дуже важливий крок для усієї української медицини. Адже, попри війну, трансплантологія в Україні активно розвивається. Чіткі умови фінансування та визначений маршрут пацієнта лише посилить позитивну динаміку», – розповіла медичний директор Центру Олена Козлова. 

Читайте також: У Львові пересадили кістковий мозок трирічному хлопчику

«Для пацієнтів нічого не змінилось: вони продовжать безоплатно отримувати повний обсяг необхідної допомоги та втручань», – повідомив дитячий нефролог лікарні Роман Андруневич.

Зазначимо, пацієнти, які потребують пересадки органу, отримають передбачений обсяг послуг у доопераційному періоді, безпосередньо трансплантацію та посттрансплантаційний супровід. Важлива умова: пацієнти мають знаходиться в листі очікування у центрі трансплантації і дані про них мають бути внесені до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ). 

Нагадаємо, медицина Львова за підсумками 2023 року стала найпотужнішою серед місцевих медицин України за кількістю пролікованих і прооперованих пацієнтів, а також кількістю складних оперативних втручань та трансплантацій. 

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!