У Львові проведуть дослідження, аби відновити Пелчинський став. Візуалізація

6927 2
Перед центральним входом у Парк культури відновлять Пелчинський став, що існував на початку ХХ століття.
Фото: zaxid.net

Фото: zaxid.net

Перед центральним входом у Парк культури відновлять Пелчинський став. В серпні Львівська міська рада оголосить тендер на проведення гідрогеологічних досліджень. Про це повідомляє zaxid.net.

Як розповів головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, дослідження має показати, звідки має набиратися став. Пізніше цей проект буде реалізовуватись з поступовим підключенням тих, чи інших дощових стоків, поверхневих вод. Також він зазначив, що вирити став і сформувати ландшафт можна за три тижні, а підключити воду і зробити очистку – складніше питання. Юліан Чаплінський сподівається, що роботи встигнуть провести до кінця року. У міському бюджеті на це передбачено 600 тис. грн.

Читайте також: Парки Львова в минулому і тепер: Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького. Фото

«Тут цінний сам процес обговорення, щоб люди зрозуміли, що Львів втратив воду, яка колись оточувала його, як в Швейцарії. Була маса джерел, води, а тепер ми це все втратили і як на пательні смажимось. Окрім того, кліматичні зміни не є вигадкою – це реальність. Зараз це дуже відчувається. Ми до цього повинні бути готові, що води буде падати з верху ще більше і наш клімат буде прямувати до субтропічного, тому мусимо робити якісь інженерні заходи для того, щоб наша дощова каналізація це витримувала. Робиться це за рахунок водного ландшафту, тобто створення штучних ставів», – зазначив Юліан Чаплінський.

Фото: zaxid.net

Ідея облаштування ставу на вул. Вітовського виникла у 2016-му році, як відновлення історичного Пелчинського ставу, що був на цьому місці на початку ХХ ст. Перша історична згадка про став датована серединою ХVI століття. Тоді він дістався у спадок дружині шляхтича Андрія Пелки Єфросинії Пелчиній, на честь якої й був названий Пелчинським. Під час Першої світової війни воду спустили, а за кілька років засипали сам став. Згодом на цьому місці спорудили фонтан у радянському стилі.

Пелчинський став, початок XX століття


Читайте також:
26 Квітня, 2019 16:59
Максим Є вибір: або ставок і далі пробки (все як було до того) або автостоянка на 4-5 підземних поверхів, а зверху красивий фонтан і паркова зона і нарешті вільний проїзд в бік центру усіх трамваїв. Люди залишають машини і пересідають на трамвай (заплатив за стоянку - отримав знижку на проїзд в транспорті).
В'їзд на авто у центр - платний, для місцевих жителів вільний.
3 Липня, 2017 21:17
Светлана Круто, живу рядом возле трамвайного депо, после ливня постоянно заливает. Поддерживаю.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!