У Львові вшанували пам’ять Євгена Петрушевича

769 0
Сьогодні – 160-та річниця від його дня народження.
На фото – Євген Петрушевич / Бабель

На фото – Євген Петрушевич / Бабель

Сьогодні у Львові відзначають 160-ту річницю від дня народження Президента Української Національної Ради Західноукраїнської Народної Республіки Євгена Петрушевича. 

Зазначимо, що Євген Петрушевич похований в каплиці музею «Личаківський цвинтар».

Довідка

Євген Петрушевич (3 червня 1863 р., м. Буськ – 29 серпня 1940 р., Берлін) – український громадсько-політичний діяч, правник, доктор цивільного і церковного права, Президент Української Національної Ради і Уповноважений Диктатор Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), голова Української Національної Ради ЗУНР.

Помер та був похований у Берліні. У 2002 р. Євгена Петрушевича перепоховали на Личаківському цвинтарі у Львові.

Також читайте: 

  • Львовознавець Петро Радковець розповідав про площу Євгена Петрушевича. Дуже цікаво про неї писав колись Юзеф Білиня-Холодецький у своїй книзі, виданій у Львові в 1929 році. Усе формувалося не одразу, тому зрозуміти, як творилась дільниця, буде цікаво. Читайте тут.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!