У Львові закупили обладнання для очищення фільтратів із озера біля Грибовицького сміттєзвалища

1440 0
Отримати обладнання мають до кінця року.
Фото: Ольга Коваль

Фото: Ольга Коваль

У Львові закупили обладнання для очищення фільтратів Грибовицького сміттєзвалища. У тендері перемогла фірма «Екософт», у якої місто замовило два модулі, що здатні переробити за добу 300 кубометрів фільтратів з озер біля сміттєзвалища. Про це повідомляє пресслужба ЛМР з посиланням на директора ЛКП «Зелене місто» Вадима Ноздрю.

«Технологія цих модулів базується на зворотному осмосі. Це спеціальні мембрани, завдяки яким ми зможемо очистити фільтрати до такого рівня, який цілком відповідатиме усім технічним нормам на скид у мережу «Львівводоканалу». Це найпоширеніша у світі технологія для очистки полігонного фільтрату», — каже він.

Читайте також: У Львові визначили компанію, яка наглядатиме за будівництвом сміттєпереробного заводу

Отримати обладнання мають до кінця року. У ЛКП «Зелене місто» планують запустити його у жовтні-листопаді цьогоріч. Воно зможе забезпечити очистку усіх накопичених фільтратів (приблизно 100 тис. кубометрів) з підніжжя Грибовицького полігону, а також забезпечить очистку в майбутньому. Після рекультивації один з модулів працюватиме на локації ще щонайменше 10 років.

Читайте також: До та після. Як виглядатиме Грибовицьке сміттєзвалище після рекультивації. Візуалізація

Нагадаємо, французька компанія Egis у 2017 році розробила для Львова новий план рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, який закрили після пожежі у 2016 році. Кошти для проєкту рекультивації полігону та будівництва сміттєпереробного заводу місто отримало від Європейського банку реконструкції і розвитку, Фонду чистих технологій та Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля – загалом йдеться про 25 млн євро кредиту та 10 млн євро гранту. Улітку минулого року Egis передала місту проєкт рекультивації. Його відкоригували, і він пройшов державну експертизу. Після рекультивації на місці сміттєзвалища має бути сквер.

Підготовчі роботи з рекультивації Грибовицького полігону виконуватиме харківська фірма «Стройтрансавто» виконуватиме. Відповідний договір із ЛКП «Зелене місто» на 30,9 млн грн підписали 5 серпня.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!