На якому етапі рекультивація Грибовицького сміттєзвалища у Львові

1974 0
Завершити виконання робіт планують до кінця цього літа.
Фото: Влодко Лучишин

Фото: Влодко Лучишин

У Львові триває рекультивація Грибовицького сміттєзвалища. Завершити виконання робіт планують до кінця літа цього року. Про це в коментарі Tvoemisto.tv повідомив депутат Львівської міськради, очільник комісії екології, природокористування та енергозбереження Володимир Лучишин. 

«До кінця літа технічна рекультивація має бути закінчена повністю. Щодо використання цієї території надалі остаточного рішення ще нема», – каже він.

За словами Володимира Лучишина, зараз територія звалища розпланована у вигляді купола і терас, щоб вода не застоювалася і вільно стікала. Для того, щоб вона не просочувалася в тіло полігону, все накрили спеціальним технічним шаром з водонепроникною мембраною.

Читайте також: У Великих Грибовичах, де було сміттєзвалище, відкрили біогазову електростанцію. Відео

«Станом на сьогодні, 93% робіт з технічної рекультивації зроблено! Залишилося дозасипати схили шаром ґрунту, засіяти травою, висадити рослини», – зазначив очільник комісії екології.

Керівник ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужний запевнив, що після проведення усіх запланованих робіт полігон буде цілком безпечним для довкілля.

Нагадаємо, що Львівський полігон твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) діє з 1958 року поблизу села Великі Грибовичі під Львовом. Площа становить понад 38 га. Закрили сміттєзвалище після трагедії 2016 року, тоді на його території спалахнула масштабна пожежа, стався обвал твердих побутових відходів, унаслідок чого під завалами загинули рятувальники. Верховний Суд визнав Львівську міську раду винною у бездіяльності через використання Грибовицького сміттєзвалища, на якому загинули люди.

Тим часом Державна інспекція архітектури та містобудування України видала дозвіл на будівництво сміттєпереробного заводу. Генеральним підрядником спершу став консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва), утім у липні 2021-го року його змінили на польську компанію – Control Process S.A, яка запропонувала на тендері вищу ціну з-поміж інших компаній – 37 мільйонів євро. На місці сміттєзвалища планують створити парк.

Водночас на вул. Пластовій, 13, біля очисних споруд «Львівводоканалу», будують сміттєпереробний завод, там зможе працювати понад сотню людей. Він має бути поділений на дві частини, де відбуватиметься механічна і біологічна обробки. Його планують завершити до серпня 2023 року. Потужність майбутнього заводу становитиме 240 тисяч тонн відходів на рік. На полігоні уже запрацювала сучасна біогазова електростанція. Детальніше про те, яким буде сміттєпереробний завод у Львові, з'ясувало Tvoemisto.tv в інтерв'ю з керівником ЛКП «Зелене місто» Тарасом Калужним.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!