Україна може пройти шлях до вступу в Євросоюз за два роки, – Шмигаль

923 0
На Україну чекає шлях переговорів, який має увінчатися підписанням Угоди про вступ до ЄС.
Фото: Денис Шмигаль

Фото: Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна сподівається пройти весь шлях до вступу до Євросоюзу щонайменше за два роки. На засіданні Кабміну 13 січня він сказав, що Україна готуватиметься до безпосередніх переговорів щодо вступу до ЄС паралельно з оцінкою відповідності, ухваленням та впровадженням європейського законодавства.

«Що це означає? Буде сформовано переговорну позицію України, яка визначить наші сильні сторони, межі компромісів, як вступ до ЄС вплине на окремі сектори економіки та держави загалом. Буде сформовано команди переговорників з українського боку, які професійно зможуть обговорити деталі у різних сферах. Це стане підставою для відкриття офіційних переговорів щодо вступу», – сказав прем'єр.

Читайте також: Що має виконати Україна, щоб увійти до Євросоюзу 

Він зазначив, що далі на Україну чекає шлях переговорів, який має увінчатися підписанням Угоди про вступ до ЄС.

«Ми розраховуємо пройти цей шлях менш як за два роки. І тоді Україна стане повноправним членом ЄС. Буде остаточно скасовано всі бар'єри на торгівлю, обмеження руху робочої сили, Україна отримає доступ до структурних та інвестиційних фондів ЄС», – додав він.

Зазначимо, саміт Україна-Євросоюз відбудеться у Києві 3 лютого. 

Нагадаємо, лідери ЄС на саміті 23 червня підтримали надання статусу кандидата у члени ЄС Україні та Молдові. Президент Володимир Зеленський заявив, що це історичний момент у відносинах України та Євросоюзу. Тvoemisto.tv розповідає, що змінить для України статус кандидата на членство і що кожен із нас може зробити, аби пришвидшити набуття членства в Європейському союзі. Більше тут.

Антоніна Костик

_____________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!