
Фото: foreverconscious.com
В українських військових високий рівень антибіотикорезистентності, тому під час лікування за кордоном їм можуть не допомагати сильні ліки. Про це під час дискусії Tvoemisto.tv «Львів медичний. Як у місті та регіоні реформуються заклади охорони здоров'я» повідомила сьогодні, 31 березня, директорка з розвитку Першого медичного об’єднання Львова Ірина Заславець.
«Ми знаємо, що таке антибіотикорезистентність. Зараз, коли наші військові в період повномасштабного вторгнення потрапляють в європейські клініки, то вони закриваються відділеннями, де лежать наші хлопці і дівчата. Адже антибіотикорезистентність шалена: їх не беруть жодні важкі ліки», – пояснила Ірина Заславець, відповідаючи на запитання ведучого про те, що українці обговорють введення рецептів на певний перелік ліків, зокрема антибіотиків, зокрема у соцмережах українці наголошують, що волонтерам стане складніше купувати ліки для військових.
На її думку, впровадження електронних рецептів допоможе побороти таку проблему, адже обмежить самолікування.
Читати також: Рецептурні ліки відпускатимуть за е-рецептом уже з квітня. Як їх отримати та скільки будуть дійсні
Нагадаємо, що з 1 квітня в Україні рецептурні препарати в аптеці можна буде придбати лише за електронним рецептом лікаря. На час воєнного стану триватиме перехідний період, коли можна отримати як електронний рецепт, так і паперовий. Перевірити перелік ліків, які будуть дозволені до застосування і відпускатимуться без рецептів з аптек та їх структурних підрозділів, можна за посиланням.
Для довідки:
Антибіотикорезистентність – це стійкість бактерій до одного або кількох антибіотиків. Вона виникає через безвідповідальне ставлення до прийому препаратів. Неконтрольоване та неправильне призначення ліків навчає бактерію боротись з тим чи іншим класом антибіотиків.
Наталія Вареник
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.