В Україні хочуть обмежити доступ до антибіотиків без рецепту

1871 0
Уряд затвердив план боротьби із стійкістю до протимікробних препаратів.
ілюстративне фото: Волинські новини

ілюстративне фото: Волинські новини

Учора, 6 березня, МОЗ отримало доручення від Кабміну на підготовку нормативних актів, що передбачають продаж антибіотиків виключно за рецептом. Про це повідомляє Главком.

Відпуск антибіотиків за рецептом передбачений у затвердженому Урядом плані боротьби із стійкістю до протимікробних препаратів. Розробити нормативну базу МОЗ має до кінця 2-го кварталу 2019 року. Також Міністерство має розробити порядок дозорного епідеміологічного нагляду за протимікробною резистентністю і підготувати порядок обліку інфекційних захворювань і хвороб, пов'язаних з наданням медичної допомоги.

Читайте також: Як лікувати грип і застуду без антибіотиків і противірусних. Поради МОЗ

Окрім того, у 2019-2020 роках МОЗ має затвердити Листок призначень лікарських засобів і медвиробів під час надання медичної допомоги в амбулаторних умовах.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні запроваджують електронні рецепти на медпрепарати за програмою «Доступні ліки». Згодом електронні рецепти поширяться на всі призначення, а також почнуть діяти електронні призначення аналізів та обстежень.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!