Україна

В Україні набрав чинності закон про заборону салютів та феєрверків

827 0
В квітні 2023 року за цей закон проголосували 290 депутатів.
фото умовне

фото умовне

Сьогодні, 6 листопада, в Україні набрав чинності закон, який забороняє використовувати та розповсюджувати більшість салютів, феєрверків та петард. Винятками є піротехнічні засоби класу F1. Про це повідомила народна депутатка, заступниця голови комітету з питань ВР з гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Відтак, забороняється використання феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3 та F4. Окрім того, в Україні заборонили й продаж та передачу будь-яким способом феєрверків класів F2, F3 й F4.

Кравчук наголосила, що також не дозволено продавати та передавати будь-яким способом феєрверки класу F1, особам, які не досягли 16-річного віку.

Читайте також: Це небезпечно для їхньої психіки, або Чому краще від феєрверків відмовитися

Зазначимо, за порушення законодавства та недотримання визначених обмежень, пов’язаних із використанням піротехніки, передбачена відповідальність, зокрема:

  • стаття 164 КУпАП (Порушення порядку провадження господарської діяльності). Штраф від 17 до 34 тисяч гривень з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини й грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

  • стаття 182 КУпАП (Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях). Штраф від 85 до 255 гривень для громадян, від 255 до 510 гривень на посадових осіб та громадян.

  • стаття 195-6 КУпАП (Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів). Штраф від 272 до 1700 гривень з конфіскацією піротехнічних засобів.

  • стаття 296 КК України (Хуліганство). Накладення штрафу від 17 до 34 тисяч або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

Нагадаємо, що в квітні 2023 року Верховна Рада заборонила використання феєрверків і салютів на території України. Нардепи ухвалили в цілому відповідний законопроект. «За» проголосували 290 народних депутатів.

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!