Вчені визначили можливі причини утворення тромбозів після вакцини AstraZeneca

17618 0
Причиною може бути те, що вірус звичайної застуди, який є у складі вакцини, зв'язується зі специфічним білком у крові.
Фото: Dado Ruvic / Reuters

Фото: Dado Ruvic / Reuters

Вченим вдалося визначити ймовірну причину утоворення тромбозів після щеплення вакциною AstraZeneca. Вони сподіваються, що їхні висновки використають для розуміння побічних ефектів та вдосконалення вакцин. Це передає The Guardian.

Після щеплення вакциною AstraZeneca тромбоз може трапитися дуже рідко, бо для того, щоб з’явилися такі побічні ефекти, має відбутися ряд складних подій.

Читайте також: Учені розповіли про ймовірну причину тромбозів після щеплення Covid-19

Вчені вважають, що рідкісні реакції у вигляді тромбозу виникають тому, що аденовірус (вірус звичайної застуди від шимпанзе), який є в складі вакцини для передачі генетичного матеріалу коронавірусу в клітини, зв’язується зі специфічним білком у крові, відомим як фактор тромбоцитів 4 (PF4). Такий процес може викликати ланцюгову реакцію в імунній системі людини, яка й може призвести до утворення тромбів.

Дані вчених з Школи медицини Кардіффського університету підвтерджують, що білок PF4 може зв’язувати з аденовірусами, а це – важливий крок у розкритті механізму утворення тромбів після вакцинації, передає BBC.

Нагадаємо, що серед факторів, що підвищують ризик виникнення тромбозів, є тютюнопаління, вагітність та пологи, малорухливий (сидячий) спосіб життя та оральні контрацептиви. Водночас нині не є чітко встановлено те, що вакцина від коронавірусу є причиною виникнення тромбозу. Детальніше про це читайте за посиланням.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!