Рада дозволила мобілізуватися деяким категоріям ув'язнених

573 0
У законі залишалася норма про дозвіл на умовно-дострокове звільнення для засуджених за умовне вбивство.
Умовне фото

Умовне фото

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт, який дає дозвіл деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України.  Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Законопроєкт №11079-1 підтримали 279 парламентарів. 

Відтак не будуть мобілізовані засуджені за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та злочини проти основ національної безпеки. Також корупціонерам не дозволять замінити покарання на можливість воювати.

Водночас, за словами Геращенко, у законі залишалася норма про дозвіл на умовно-дострокове звільнення для засуджених за умовне вбивство.

Раніше у парламенті пояснювали, що документ пропонує надавати можливість залучатися до військової служби тим, кому присудили обмеження або позбавлення волі за нетяжкими статтями.

На думку авторів, це дозволить створити додаткові можливості для комплектування ЗСУ та дасть додаткову мотивацію ув'язненим «до виправлення та виконання обов’язку з відсічі збройної агресії проти України».

Законопроєкт передбачає:

  • Зміни до Кримінального кодексу щодо умовно-дострокового звільнення людей для їхньої участі у військовій службі за контрактом і встановлення відповідальності за ухилення від такої служби.

  • Зміни до Кримінального процесуального кодексу, щоб суд міг ухвалювати рішення про умовно-дострокове звільнення людей для їхньої участі у військовій службі за контрактом, а також звертатися до виконання судових рішень з цього питання.

  • Зміни до Кримінально-виконавчого кодексу, щоби врегулювати порядок умовно-дострокового звільнення від покарання людей для їхньої участі у військовій службі за контрактом.

  • Зміни до закону про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, щоб командири військових частин були відповідальні за адміністративний нагляд за людьми, які умовно-достроково звільнені для військової служби за контрактом.

  • Зміни до закону про військовий обов’язок та військову службу, щоби встановити особливості прийняття, проходження та звільнення з військової служби людей, умовно-достроково звільнених для військової служби за контрактом, а також розв'язати питання їхнього соціального та правового захисту.

Нагадаємо, закон про мобілізацію з новими правками, ухвалений парламентом та підписаний президентом України, вступить в дію вже з 18 травня. Міноборони опублікувало основні зміни, які стосуються як військовослужбовців, так і цивільних громадян України. 

Додамо, що 8 травня Верховна Рада підтримала законопроєкти про продовження воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів, тобто до 11 серпня. 

________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!