Фото умовне
Парламент ухвалив закон №7687 щодо порядку бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. «За» проголосували 290 депутатів.
Джерело: Ярослав Железняк, Тарас Мельничук, Олексій Гончаренко в Telegram
Як зазначив народний депутат Ярослав Железняк, застосовано дві новації, які просив бізнес для організації прозорої процедури бронювання. Першим нововведенням є надання повноважень Уряду на розробку нового порядку бронювання, який має включати критерії віднесення підприємств до критичних. А також ввели дозвіл проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.
Народний депутат Тарас Мельничук в своєму повідомленні зазначив, що закон уточнює категорії військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, а саме:
- передбачити, що особи, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
- встановити, що порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час визначаються Кабінетом Міністрів України.
Читайте також: Військовий облік для жінок відклали на рік
Олексій Гончаренко, депутат «Європейської солідарності», уточнив хто саме підлягає бронюванню:
- військовозабовʼязані в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів в особливий період;
- на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання доведених мобілізаційних завдань (замовлень);
- на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період, у разі, коли це необхідно для виконання зазначених заходів;
- на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств, установ і організацій здійснюється за критеріями та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України.
Згідно з цим переліком, такі військовозобов’язані не підлягають на службу в військовому резерві.
Нагадаємо, що 3 листопада, Верховна Рада України в першому читанні прийняла законопроєкт, що передбачає дозвіл військовим брати відпустки в період воєнного стану зі збереженням зарплати.
Ірина Давосир
______________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.