Від сьогодні невакцинованих освітян та чиновників відсторонятимуть від роботи

954 0
Перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації, затвердило Міністерство охорони здоров’я. Список можуть розширювати і доповнювати.
Фото: blackfield.coffee

Фото: blackfield.coffee

Від сьогодні, 8 листопада, в Україні невакцинованих освітян, працівників центральних органів влади та місцевих держадміністрацій відсторонятимуть від роботи без збереження заробітної плати. Повернутися на роботу вони зможуть після отримання хоча б однієї Covid-дози.

Зокрема, до переліку категорій належать:

  • працівники закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти
  • працівники центральних органів влади та їх територіальних підрозділів
  • працівники місцевих державних адміністрацій. 

 

Перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації, затвердило Міністерство охорони здоров’я. Список можуть розширювати і доповнювати.

Читайте також: У Львові пропонують тестувати школярів та вчителів на Сovid-19

В апараті Львівської облдержадміністрації Тvoemisto.tv повідомили, що на станом на 5 листопада кількість вакцинованих працівників (у тому числі першою дозою) як в самій ОДА, так у її структурних підрозділах, становить 93%. Невакцинованого працівника до роботи не допустять.

«Думаємо, наступного тижня в нас будуть одиниці тих, хто не зможе працювати. Вважаємо також, що впродовж найближчих вихідних ті, хто ще не встиг отримати щеплення, його обов’язково зробить. Кількість центрів вакцинації у місті та області, а також їх режим роботи цьому сприяє», – каже начальник адміністративного управління апарату ЛОДА Володимир Скірка.

Читайте також: З наступного тижня у «Дії» з’являться Covid-сертифікати про одужання. Хто зможе отримати

У МОЗ зауважують, що не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідну медичну довідку. Отримати довідку про протипокази можна буде у сімейного лікаря, але не раніше 8 листопада.

У разі відмови працівника вакцинуватися керівник установи може тільки відсторони його від роботи. Звільнити його не може, оскільки для цього немає законних підстав. Якщо посадова особа працюватиме, відмовляючись від вакцинації, вона порушує правила карантину та сплатить штраф у розмірі від 34 тисяч грн.

Нагадаємо, що львівська міська комісія з надзвичайних ситуацій розглянула питання доступу до адміністративних будівель. Із 8 листопада запровадять окремий режим допуску до адміністративних будівель ратуші. Зокрема, протягом 8-14 листопада керівники підрозділів мають довести нові правила до працівників та забезпечити систему контролю, а з 15 листопада допуск для до адмінбудівель буде лише за умови наявності сертифікату про вакцинацію або негативного тесту, або довідки про перенесення захворювання на коронавірус.

Юлія Осим


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!