Київ

Власник пам'ятки на Андріївському узвозі,18 зобов'язався провести ремонтно-реставраційні роботи

503 0
Будівля вже 10 років стоїть з проваленим дахом

У Києві власник будівлі уклав охоронний договір на пам'ятку архітектури за адресою Андріївський узвіз, 18. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

«Наразі новий власник зазначеної пам'ятки зобов'язався провести невідкладні протиаварійні та ремонтно-реставраційні роботи», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, попри дійсний статус памʼятки архітектури та містобудування — будівлею ніхто не займався. У 2013-14 рр. тут провалився дах. Руйнування об'єкта культурної спадщини стало підставою для позову Київської міської прокуратури. У 2023 році за рішенням суду власника зобов’язали укласти охоронний договір. Однак той, розпорядження суду не виконав.

У квітні активіст Дмитро Перов повідомив, що з пам’ятки архітектури на Андріївському узвозі, 18 вивозять мольберти та інші речі, що лишились від художніх майстерень, що розміщувались у будівлі. За його словами, чоловіки, які вантажили речі, сказали, що готують будівлю під реконструкцію.

Прибутковий будинок 1891 року побудували з цегли за проєктом відомого київського архітектора Андрія-Фердінанда Краусса. Він розташований на території пам'ятки містобудування національного значення «Замкова гора – Андріївський узвіз» IX-XIII ст. та державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ».

Додамо також, що поруч із цим будинком стоїть недобудований готель. Днями забудовник знову відгородив парканом частину вулиці Фролівської, там, де вона виходить на Андріївський узвіз. З 2019 року це будівництво пов'язують з компанією Kadorr Group, українського бізнесмена сирійського походження Аднана Кивана. 

___________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!