Винники не хочуть входити до Львівської ОТГ

4238 0
У Винниківській міськраді кажуть, що причина у законодавстві.
Фото: lviv1256.com

Фото: lviv1256.com

У Винниках провели зустріч із місцевими активістами, після чого почали збирати підписи проти входження міста до Львівської ОТГ. Про це повідомляють на сайті Винниківської міськради.

Читайте також: Якими можуть стати межі Львова після створення Львівської ОТГ

У зверненні, яке надішлють до керівництва держави, йдеться, що законодавство не дозволяє об’єднуватись в ОТГ містам, а тому побоюються, що Львів поглине Винники.

«Таке об’єднання порушує принципи децентралізації, яким передбачено збільшення фінансової спроможності громад та їх самоврядності. Львів нічого не виграє, не вирішить жодного з своїх питань, поглинувши місто Винники. Більше того, утвориться ще одна периферійна  територія з проблемами, які доведеться вирішувати Львову», – йдеться у зверненні.

Тож у Винниках пропонують внести зміни до чинного Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і дозволити містам, які входять до складу об’єднаної територіальної громади і не є їх адміністративним центром, залишити свою самоврядність та мати представницькі органи місцевого самоврядування.

«Якщо ж це неможливо – створити громаду з центром у місті Винники», – йдеться на сайті ВМР.

Читайте також: Район Львівський. Що ще змінить децентралізація в нашій області

Нагадаємо, Львів хоче об’єднати навко лосебе 20 міст та сіл. Йдеться про приміську зону, яку в Генплані 2010 року назвали «Великий Львів». У ЛМР просять переглянути ЛОДА вже затверджений перспективний план районів, урахувавши позицію Львова, натомість Сокільникам, які мали увійти до Львівської ОТГ, дозволили створити власну громаду.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!