
Обидва бланки мешканцям області надішлють енергопостачальні організації. Споживачам потрібно буде лише їх заповнити та у зручний для себе спосіб скерувати у відділи соціального захисту населення. При цьому субсидію призначатимуть на 12 місяців, а не опалювальний період, як раніше.
Заповнити обидва документи буде нескладно, адже вони будуть максимально спрощеними, розповідала заступник начальника департаменту соціального захисту населення Оксана Яковець. Єдиний нюанс – у декларацію потрібно буде внести прибутки усіх членів родини, які зареєстровані у помешканні. Йдеться про зарплату, пенсію, стипендію, надходження від оренди та інше. Якщо ж інформацію буде подано недостовірно, субсидію буде призначено, але з часом виявиться, що людина приховала прибутки, кошти доведеться повернути, причому у подвійному розмірі, наголосила Яковець.
Звернутися за субсидіями відтепер зможе значно більше людей. Адже автоматично скасовуються всі обмеження щодо майнового стану людини.
Читайте також: Як отримати субсидію? 10 нововведень
«Наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів, навіть той факт, що деякі члени родини не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні, не стануть перешкодою для оформлення субсидії, – розповідає Оксана Яковець. – Лише у випадку дороговартісної покупки на суму понад 50 тисяч гривень право на субсидію втрачається».
Загалом у Львівській області зареєстровано трохи більше як 800 тисяч сімей. Станом на березень 60 тисяч родин є одержувачами житлових субсидій. Очікується, що ця цифра у травні зросте втричі.
Читайте також: Як подорожчає «комуналка»: онлайн-калькулятор