Як отримати посвідчення учасника бойових дій. Перелік документів

3726 0
Часом ті, хто повернулися з гарячих точок на Сході України, зустрічаються з відмовою у видачі їм посвідчення учасника бойових дій. Нагадуємо перелік необхідних документів.
фото: vidido.ua, ipress.ua, www.unian.ua

фото: vidido.ua, ipress.ua, www.unian.ua

Показовим прикладом стала історія про одного військовослужбовця, який брав безпосередню участь в антитерористичній операції в 2014 і 2015 роках. Служив у контррозвідці, тому більшість документів засекречені. Повернувшись додому, військовий вирішив оформити посвідчення учасника  бойових дій, зокрема для того, щоб мати можливість на якісь пільги.

Та через неповний перелік поданих на розгляд комісії Львівського облвійськомату документів, йому несподівано відмовили і наголосили, що оскільки він був розвідником, то необхідні документи є секретними і не можуть бути йому видані. Але на цьому військовий не зупинився і вирішив таки відстояти своє право. Звернувшись особисто до вищого командування, чоловік отримав необхідні витяги й повторно подав документи на розгляд комісії, після чого йому таки надали посвідчення учасника бойових дій, – йдеться на сайті ГО «Розвиток Громади».

Читайте також: З’явилася брошура-довідник для учасників АТО. Де завантажити?

Усім, хто має право на присвоєння статусу учасника бойових дій, можуть подати необхідні документи. Військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним) та працівникам Збройних Сил України, які брали участь в антитерористичній операції, необхідно подати:

- Довідку про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітет та територіальної цілісності України  (зразок, встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413);

- Витяги із наказів по стройовій частині про відбуття (прибуття) до військової частини після виконання завдань антитерористичної операції;

- Витяги із наказів по стройовій частині першого заступника керівника Антитерористичного центру (командира сектору) про прибуття для виконання завдань антитерористичної операції та вибуття до місця постійної дислокації;

- Копії посвідчень про відрядження (у разі їх наявності);

- Копії документів про отримання поранень (у разі їх наявності);

- Згоду на збір та обробку персональних даних; 

- Копію першої сторінки паспорта громадянина України (з метою уникнення помилкового написання прізвища, ім'я та по-батькові);

- Дві фотокартки.

Читай також: В Україні запустили сайт психологічної допомоги бійцям АТО

Усі копії документів треба завірити підписом командира (начальника) військової частини (органу, підрозділу, установи, закладу) та скріпити гербовою печаткою. Рішення про надання статусу учасника бойових приймається Міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка утворюється Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Читайте також: Як учасникам АТО та їх сім’ям отримати квартиру у Львові? Перелік документів

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!