Київ

Як виглядатиме Національне військове меморіальне кладовище. Проєкт

757 0
При проєктуванні НВМК було враховано досвід всесвітньо відомого Арлінгтонського національного цвинтаря у США
Вхідна група НВМК. Візуалізація Мінветеранів

Вхідна група НВМК. Візуалізація Мінветеранів

В Мінветеранів презентували громадськості ескізний проєкт Національного військового меморіального кладовища, яке планують побудувати у Гатненській громаді під Києвом.  Про це повідомляє Мінветеранів.

«Головний архітектор ескізного проєкту Сергій Дербін представив ескізні рішення майбутнього Меморіалу. Він успішно пройшов державну експертизу, і після завершення нормативно-правового врегулювання постане в межах Гатненської територіальної громади, що під Києвом», -  йдеться у повідомленні.

При проєктуванні НВМК було враховано закордонний меморіальний досвід, зокрема, всесвітньо відомого Арлінгтонського національного цвинтаря у США. Відтак, на земельній ділянці у понад 260 гектарів будуть розміщені військове кладовище, церемоніальна площа, будинок трауру, крематорій, музейно-виставковий комплекс та інша необхідна інфраструктура.

Будівництво здійснюватиметься у кілька черг. У першій черзі буде побудовано сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з нашими Воїнами, і необхідні споруди для організації поховань, зазначив Ярослав Старущенко, заступник директора державної установи “Національне військове меморіальне кладовище”, яке відповідає за його реалізацію.

Також були представлені візуальні проєкти уніфікованих надгробних плит, з урахуванням релігійних особливостей. Їх буде витримано у єдиному стилі.

Зазначається також, що місце, де буде створено меморіал було обговорене із родинами загиблих.

«Крім того, з представниками родин загиблих обговорено й інші питання щодо НВМК. Зокрема, організацію зручного трансферу для відвідувачів. Зважаючи на близьке розташування до меж столиці та потужну транспортну артерію, проєктом передбачено організацію постійно курсуючих шатлів від основних транспортних вузлів до меморіального комплексу», - наголосили у міністерстві.

 

Нагадаємо, що в Києві пропонували 4 локації для розміщення Національного військового меморіального кладовища. 

У квітні 2023 року Київська міська рада виділила земельну ділянку під створення Національного військового меморіального кладовища в Биківні в Деснянському районі Києва між Броварським проспектом і вулицею Бобринецькою.

Парламент у травні цього року ухвалив спеціальний закон. Його підписав голова Верховної Ради України, але не підписав Президент. Цей закон мав би врегулювати проблемні питання створення Національного військового меморіального кладовища у Биківні. 

Але, як заявили у Мінкульті, ділянка, визначена для будівництва Національного військового меморіального кладовища, потребує ретельних археологічних досліджень з пошуковими та ексгумаційними роботами, адже визначена територія є місцем розташування колишньої таємної спецділянки НКВС УРСР, де відбувалися поховання розстріляних у Києві в 1937-1941 роках жертв масових політичних репресій. За оцінками істориків, у Биківнянському лісі було закопано від 30 до 40 тисяч тіл жертв сталінських репресій.

Натомість у серпні Уряд ухвалив постанову, якою визначив нове місце розташування Національного Меморіалу – на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району.

Міський голова Києва Віталій Кличко наполягає, що військовий меморіал має бути створений в Києві.

___________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!