Чому змінюється попит на квартири в новобудовах Львова. Причини та тенденції

5049 1
За останній рік попит на квартири змінився. Принаймні так свідчать дані аналітики сайту нерухомості «Енциклопедія новобудов». Що обирають зараз у Львові та на які квартири впав попит – у матеріалі «Твого Міста».
ілюстративне фото

ілюстративне фото

Експерти відмічають зменшення попиту на квартири надмалої площі.

«Основна зміна, яку ми зафіксували, – це зміна площі, яка цікавить покупців. Особливо це стосується 1-кімнатних квартир: пік зацікавлення "малими квадратами" у 20-30 квадратних метрів швидко пройшов. Зараз шукають квартири більшої площі – від 40 до 50 кв. м», – говорить співзасновник сайту «Енциклопедія новобудов» Денис Шульга.

Що  впливає на вибір площі квартири

За словами Дениса Шульги, таке коригування попиту відбулося через незбіг очікувань та реальності від квартир дуже малої площі. Вона дорожча в перерахунку на квадратний метр, досить швидко приходить втома від тісноти, а окупність від оренди чи продажу є нижчими, ніж від квартир більшої площі.

«Ми постійно провадимо дослідження, яким має бути сучасне житло. Крім інфраструктури та сучасних інноваційних рішень, площа залишається істотним фактором. Є своєрідна золота середина, яка вирішує одразу два завдання – комфортне проживання та вигідна інвестиція», – говорить керівник відділу продажів будівельної компанії МС Юрій Титич.

Надто мала площа, за його словами, не вирішує жодного з цих завдань, бо, попри малу загальну вартість, стає обтяжливою для власника як з точки зору особистого комфорту, так і через складність повернення інвестицій за кошт оренди чи продажу. Надто велика площа стає дорогою в утриманні і також невигідною для більшості покупців.

На які квартири та площі зараз найбільший попит

За даними запитів клієнтів, що надходили впродовж останнього періоду, найбільше люди шукають для себе квартири з наступними параметрами.

  • 50% запитів – 1 кімнатні квартири площею 40-50 кв. м
  • 30% запитів – 2 кімнатні квартири площею 60-70 кв. м
  • 10% запитів – 3 кімнатні квартири площею 80-100 кв. м


Решта запитів припадає на квартири поза 120 кв. м та кількарівневі квартири, незалежно від площі.

«З точки зору фінансового навантаження і "правильна" площа, і планування економлять власнику квартири кошти. Йому не потрібно вкладатися у знесення непотрібних чи встановлення нових стін, не потрібно переносити комунікації. Маючи результати досліджень, ми свої житлові комплекси, в тому числі і новий De Luxe 2 на Малоголосківській, проектуємо саме з точки зору доцільності планування та вигідності для покупця», – пояснює попит на квартири Юрій Титич.

Партнерська публікація


Читайте також:
11 Грудня, 2018 17:17
666 ... дивно , що в такому бідному суспільстві такий конкретний попит на нове житло(квартири) ... куди тільки отой мвф дивиться ...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!