Які штрафи пропонують запровадити за ухилення від мобілізації

1669 0
Уряд пропонує збільшити штрафи за правопорушення мобілізації та військового обліку.
Умовне фото

Умовне фото

Кабінет міністрів зареєстрував законопроєкт №10379 про посилення відповідальності за військові порушення. Документ передбачає збільшення штрафів за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

За порушення правил військового обліку (до прикладу, за ухилення від постановки на облік) пропонують збільшити штраф у розмірі від 8 500 до 17 000 грн (зараз сума штрафу становить 3 400-5 100 грн).

Читайте також: Військовий комісар з Львівщини пояснив, чому повістки вручають у громадських місцях

Окрім того, за порушення законодавства про оборону, військовий обовʼязок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію пропонують штраф у розмірі від 25 500 до 34 000 грн для громадян та від 34 000 до 85 000 грн для посадовців, а за порушення цього законодавства в особливий період штраф сягатиме від 34 000 до 51 000 грн для громадян та від 153 000 до 204 000 грн для посадовців

У статті 336 ККУ пропонується додати доповнення, що визначатиме ухилення від призову під час мобілізації й відмову від проходження медичного огляду. Уряд пропонує запровадження можливості затримувати в особливий період людей за військові порушення, правила військового обліку, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, на строк до трьох годин для складення протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення – до трьох діб.

Нагадаємо, уряд подав законопроєкт до Верховної Ради щодо змін у процесі мобілізації, який, зокрема, стосується вручення повісток про виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Повістки зможуть надсилати в електронному форматі. Детальніше читайте тут.

Також у новому законопроєкті про мобілізацію уточнили та розширили перелік осіб, які мають право на відстрочення. Детальніше читайте тут.

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!