Ice Krakiv Arena, фото:aasarchitecture.com
Перший етап роботи над проектом багатофункціонального комплексу складався із розробки техніко-економічного обґрунтування та попереднього бізнес-плану. Перші напрацювання презентували сьогодні, 14-го лютого, під час брифінгу.
На території комплексу будуть приміщення та виставкові холи, які зможуть одночасно зібрати 2-2,5 тисяч людей. Згідно з концепцією проекту, комплекс буде виконувати такі функції:
- проведення офіційних зустрічей,
- проведення неформальних зустрічей,
- організація концертів,
- організація виставок.
Читайте також: У Львові пропонують збудувати будинок на зразок Хундертвассер-хаусу
«Увесь комплекс має бути максимально адаптивним. Для того, щоб його можна було легко переробити із майданчика для проведення концерту, наприклад, на ділянку для кінного чемпіонату», – зазначила менеджер проекту компанії «JLL» Любов Цапенкова (представниця компанії, яка створює першу документацію проекту – ред.)
Попередня площа комплексу – 22 тисячі квадратних метрів. У перспективі планують розширити її до 32,5 тисяч квадратних метрів виставкових площ, які могли б приймати конгреси на 10 тисяч людей. Зараз організатори працюють над тим, щоб зробити об'єкт архітектурно ефективним, а наприкінці року оголосять міжнародний інвестиційний конкурс.
Читайте також: У Львові стартує будівництво ІТ-парку: локація, особливості
«Ми зацікавлені в тому, щоб цей комплекс став об’єктом майбутнього та був би цікавим українським та міжнародним компаніям: як зараз, так і через 10-15 років», – розповіла Ліна Остапчук.
Згідно з попередніми підрахунками вартість будівництва комплексу становитиме 70 млн доларів. Проте в перспективі, сума може бути меншою, з огляду на те, що рівень цін на будівництво в Україні нижчий, аніж на європейському ринку.
Нагадаємо, раніше у коментарі Tvoemisto.tv Андрій Павлів, заступник директора ЛКП «Агенція з підготовки подій», зазначив, що майбутній конгрес-хол матиме великий сталий чи модульний конференц-зал, який міг би трансформуватися в масштабний майданчик без крісел.
Окрім того, там будуть окремі приміщення, де паралельно проводитимуть менші сесії. Наприклад, організатори шукають зал, де можна зібрати одночасно тисячу людей, і паралельно прийняти 5 потоків по 100 людей на майстер-класах. Також на цій території проектуватимуть виставковий комплекс – критий зал, який прийматиме заходи міжнародного рівня.
«Проект дорогий, тому немає змісту будувати на 5 тисяч людей, щоб він потім стояв пустим, адже надалі потрібні будуть кошти на експлуатацію. Усе це потребує часу, найбільш оптимістично можемо говорити про 2020-й рік», – спрогнозував Андрій Павлів.
Підготувала Уляна Іванишин,
візуалізацію надали в компанії «JLL»