У грудні на маршрут виїжджали лише два трамваї «Електрон» із 9-ти. У чому проблема

3928 0
У жовтні на маршрутах курсувало сім «Електронів», у листопаді – п’ять, а у грудні лише два.
Фото: Дар

Фото: Дар'я Кучер

У Львові є дев’ять трамваїв «Електрон», які місто купило у 2013 році та у 2015 -2016 роках, але не всі вони виїжджають на маршрути. До прикладу, у четвер, 23 грудня, у Львові на маршрут не виїхав жоден із дев’яти «Електронів». На ЛКП «Львівелектротранс» у відповідь на інформаційний запит Тvoemisto.tv роз’яснили, що 3 трамвайні вагони були тоді на середньому ремонті, 2 проходили планове технічне обслуговування, 2 перебували на позапланових ремонтах, а 2 залишили у резерві.

Читайте також: Львів отримав перший новий п'ятисекційний трамвай. Чим він особливий

У відповіді на запит йдеться, що у жовтні на маршрутах курсувало сім «Електронів», у листопаді – п’ять, а у грудні лише два.

Гарантійний термін обслуговування цих трамваїв тривав два роки, нині їх мало б ремонтувати місто за свій кошт, але грошей не виділили.

«У пропозиціях до бюджету Львова на 2021 рік ЛКП «Львівелектротранс» передбачав кошти на ремонти, але вони не були підтримані. Відтак підприємство не має фінансової можливості проводити середні ремонти в повному обсязі. Як тимчасовий вихід, вирішили продовжити термін експлуатації трамвайних вагонів заводом виробником – «Електронмаш». Тож закінчується проведення середнього ремонту на трамвайному вагоні №1183. Ще два трамваї перебувають у середньому ремонті, їх ТОВ «Електронмаш» виконує авансом, власним коштом», – повідомили у ЛКП «Львівелектротранс»

За даними підприємства, витрати на поточне обслуговування трамваїв у 2019 році склали 2 млн 634 тисяч грн, у 2020 – 2 млн 860 тис. грн, а у 2021 – 2 млн 388 тис. грн.

На підприємстві зазначають, що жоден із трамвайних вагонів «Електрон» не потребує капітального ремонту.

Загалом у Львові є 133 трамваї. Більшість із них мають близько сорока років. Електрони, які місто почало закупляти з 2013 року – «наймолодші». Переважно на маршрути у будні виїжджають 75 трамваїв. Впродовж 2021 року на маршрутах курсували переважно 56% рухомого складу трамваїв.

У ЛКП «Львівелектротранс» зазначають, що у них на ходу є 100 трамваїв, 33 потрібно ремонтувати. 25 трамваїв із сотні справних переважно перебувають у резерві.

Нагадаємо, що перший низькопідлоговий трамвай «Елетрон» у Львові з’явився у 2013 році. Упродовж 2014-2016 році Львів купив 8 трамваїв «Електрон». Більшість із них курсують на маршруті №8 на Сихів. У 2021 році Львів придбав 10 низькопідлогових п’ятисекційних трамваїв «Елетрон», три місто отримало у грудні, ще сім отримає у першій половині 2022 року. Вартість нового п'ятисекційного трамвая становить 1,9 млн доларів (разом із запасними частинами).

Вікторія Савіцька


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!