За порушення мовного закону почнуть штрафувати до 6 800 тис грн

1804 0
Із 16 січня набуває чинності наступна норма закону про мову
Фото:radiosvoboda

Фото:radiosvoboda

Порушників мовного законодавства з січня штрафуватимуть, штрафи сягатимуть до 6800 грн. Про це заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Читайте також: Із 16 січня дитячі гуртки і секції мають перейти на українську

Із 16 січня набуває чинності наступна норма закону про мову, згідно з якою сфера обслуговування має працювати послуговуючись державною мовою.

Тарас Кремінь зазначив, що закон про державну мову, набув чинності 16 липня 2019 року, про необхідність переходу на українську знали всі і для підготовки було півтора року.

Отже, якщо ж законодавство не буде дотримане, то, за його словами, є два засоби реагування.

Перший – це державний контроль. Тобто, це факт встановлення порушення і застосування до порушника відповідних санкцій. Друге – це заходи щодо усунення порушення протягом 30 днів та недопущення його повторення у майбутньому.

«Якщо ж упродовж року трапляються повторні аналогічні порушення, і вони категорично не виправляються, то уповноважений має право, встановивши факт, скласти акт, потім протокол, а після винести постанову про накладення на суб’єкта господарювання штраф у розмірі від 300 до 400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що наразі становить від 5,1 до 6,8 тис. грн», – сказав Тарас Кремінь.

Він наголосив, що штраф будуть накладати саме на працедавця, а не на працівника, який дозволив собі порушення.

Також омбудсмен додав, що у 2021 році запланована низка перевірок щодо дотримання мовного законодавства.

Читайте також: Український блогер зібрав 100 тисяч підписників у ТікТок, розповідаючи про українську мову

Нагадаємо, усі надавачі послуг незалежно від форми власності з 16 січня 2021 року мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію виключно українською мовою. І лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою.

Як йдеться на Урядовому порталі, низка положень мовного закону вже набула чинності: з 16 січня 2020-го мова реклами, зокрема політичної, мала бути лише українська. З 16 липня – назви аеропортів, станцій, зупинок, технічна та проектна документація, мова діловодства, документообігу, листування і звітності юридичних осіб. З 1 вересня всі школи мали перейти на українську.

Нагадаємо, Tvoemisto.tv зібрало низку джерел, де можна вдосконалити свою українську мову, навчитися писати без помилок і кальок, а розмовляти – без русизмів та суржика.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!