Храм Покрови Пресвятої Богородиці Львівської єпархії ПЦУ
Покров Богородиці – одне з найвідоміших українських свят. У празник Богоматері, яку здавна вважають покровителькою захисників України, козацтва і повстанців, храмове свято відзначає багато львівських храмів, зокрема два кафедральні собори. Про це повідомляє Духована Велич Львова.
Свято Покрову Пресвятої Богородиці здавна настільки шановане в Україні, що його іменем названо надзвичайно багато українських храмів. У Львові в цей день храмовий празник відзначає вісім церков; дві з них – кафедральні собори:
- Свято-Покровський кафедральний собор Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ (м. Львів, вул. Грушевського, 2)
- Храм Покрови Пресвятої Богородиці (Львівсько-Сокальської єпархії) ПЦУ (м. Львів, вул. Величковського, 50/13)
- Храм Покрови Пресвятої Богородиці Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ (м. Львів, вул. Клепарівська, 35 (Інститут безпеки життєдіяльності))
- Храм Покрови Пресвятої Богородиці Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ (м. Львів, вул. Сяйво, 14)
- Храм Покрови Пресвятої Богородиці Львівської єпархії ПЦУ (м. Львів, вул. Щирецька, 36)
- Храм Покрови Пресвятої Богородиці Львівської єпархії ПЦУ (м. Львів, вул. Демнянська, 4)
- Храм Покрову Пресвятої Богородиці Львівської Архиєпархії УГКЦ (м. Львів, вул. Личаківська, 175)
- Ім’я Покрову Пресвятої Богородиці носить також каплиця при Львівському геріатричному пансіонаті (м. Львів, вул. Медової Печери, 71).
Зазначимо, що Архикатедральний собор Святого Юра Львівської Архиєпархії УГКЦ (м. Львів, площа Святого Юра, 5) святкує на свято Покрову другий храмовий празник, присвячений каплиці Покрову Богородиці, що колись була при Святоюрському храмі. У цю каплицю 1674 року було перенесено чудотворну ікону Богородиці з Теребовлі, тому цього року в Архикатедральному соборі відсвяткують цей ювілей. З нагоди храмового празника тут уділяють повний відпуст.
Трохи історії
Свято Покрову (Покрова) Пресвятої Богородиці Православна церква України та Українська греко-католицька церква святкують 1 жовтня. Походження свята сягає Х століття. За однією з версій, натхненням для нього стало видіння Андрія Юродивого під час облоги Константинополя військами мусульман. Пресвята Богородиця з’явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій омофор, після чого війська противника відступили, а місто було врятоване. За іншою легендою, Царгород в облогу взяло руське військо на чолі з Аскольдом. У відповідь на молитву мешканців над обложеним містом явилася Богоматір і покрила його омофором, після чого вороги перестали бачити місто.
За переданням, вражений побаченим, Аскольд зі своїми дружинниками після цього прийняв хрещення. На українських землях це свято почали відзначати з ХІІ століття, пов’язуючи з ним і чимало народних вірувань та прикмет.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.