Сьогодні в Києві провели планове очищення пам’ятника княгині Ользі, святому апостолу Андрію Первозваному та просвітителям Кирилу і Мефодію. Комунальні служби провели комплексне миття монумента, очистивши скульптурну композицію від накопиченого міського пилу та бруду. Про це повідомили в Департаменті культурної спадщини КМДА.
Регулярний догляд за культурною спадщиною
Такі заходи є частиною регулярної роботи з підтримки належного естетичного та санітарного стану історичних і культурних пам’яток у центрі столиці. Наразі роботи повністю завершено, а весь пам'ятник приведено до ладу.
Під час проведення очищення фахівці враховували такі особливості:
- монумент, розташований перед Михайлівським Золотоверхим монастирем, є однією з найвідоміших скульптурних композицій столиці;
- комплексне миття допомагає зберегти матеріал скульптур від руйнівного впливу агресивного міського середовища;
Читайте також: Дозволів немає, але є бетонна конструкція: що відбувається з будинком Горбунової в центрі Києва
- очищення проводилося за допомогою спеціальних делікатних засобів, які не пошкоджують структуру пам’ятки.
Скульптурна композиція є важливою частиною історичного середовища Києва та щодня привертає увагу тисяч киян і гостей міста, тому збереження її первинного вигляду залишається одним із пріоритетів міських служб.







