У Львові відновлять функціонування кінних карет, однак їх не можуть використовувати для комерційних перевезень туристів. Коней залучатимуть виключно до програм реабілітації та соціалізації ветеранів і ветеранок, а також членів їхніх родин. Відповідне рішення прийняли під час виконкому ЛМР 26 червня.
За словами заступника мера Андрія Москаленка, протягом останніх кількох місяців міська влада спільно з робочою групою опрацьовувала всі деталі функціонування кінних карет у місті.
Сьогодні виконавчий комітет погодив маршрути, якими проводитимуть такі прогулянки. Також затвердили процедуру отримання перепусток і погоджень, визначили умови роботи та температурні режими, за яких дозволятиметься така діяльність.
За словами заступника, йдеться винятково про соціальну та реабілітаційну ініціативу для ветеранів і членів їхніх сімей.
На виконкомі також зазначили, що у цьому випадку йдеться про залучення торійської породи коней для упряжних перевезень.
Серед вимог щодо роботи упряжних коней: вік, фізична зрілість, кондиція тіла, стан шкіри та спорядження, вік коня повинен бути мінімум 3 роки, а краще – від 5. Усі коні повинні мати підкови. Також обов’язково має бути ідентифікація та реєстрація тварин з паспортом.
Максимальний час роботи повинен становити до 8 годин, і кожні дві години необхідно робити перерву. Крім того, щотижня коні мусять мати один повний день відпочинку.
Щодо режимів роботи:
- температура повітря в літній період має становити до +28 градусів, а в зимовий – до -15 градусів;
- маршрути можна бути здійснювати у вихідні з 9:00 до 22:00, але не більше як 8 годин на день;
- маршрут прокладено з вул. Листопадового чину, через Університетську, Січових Стрільців та Гнатюка.
Нагадаємо, що після того, як у центрі Львова впав кінь, який возив людей у кареті, у місті заборонили використання перебування коней і поні, а також будь-яку діяльність з їх використанням на території центральної частини.
У травні цього року в центрі знову помітили кінні карети, попри заборону.






