Національний оператор електронних комунікацій Київстар розширив тестову 5G-зону у Львові та запустив технологію п’ятого покоління мобільного зв’язку на території Львівського залізничного вокзалу. Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Відтепер пасажири одного з найбільших транспортних вузлів міста можуть користуватися 5G у мережі оператора. Локацію обрали як майданчик із високим навантаженням на мобільний зв’язок, щоб протестувати роботу мережі в умовах великої концентрації користувачів.
Читайте також: 5G у Львові. Як підключити, чи потрібно додатково платити і що зміниться
Нагадаємо, що Львів став першим містом в Україні, де пілотну 5G-зону розгорнули ще в січні 2026 року. Спочатку технологія запрацювала в історичному центрі міста. Відтоді, за даними компанії, 5G уже використали сотні тисяч абонентів, а частка 5G-трафіку в межах тестової зони перевищила 42% від загального обсягу передачі даних.
Для користування технологією необхіден смартфон із підтримкою 5G. Заміна SIM-картки не потрібна – вона працює так само, як і в мережі 4G.
Окрім Львова, пілотні 5G-зони вже працюють у Харкові та Бородянці. Компанія також готує тестові майданчики в Києві та Одесі. Отримані результати мають використати для подальшого розвитку 5G-мережі в Україні після завершення війни.
У компанії наголошують, що 5G є наступним етапом розвитку цифрової інфраструктури, однак наразі основною технологією залишається 4G. Мережа LTE від Київстар покриває понад 96% населення України, а пікова швидкість передачі даних сягає майже 1 Гбіт/с.





