13 жителів Львівщини вкусили змії. Як уберегтися

3564 0
Небезпечні плазуни активізувалися у спеку, відтак фахівці просять бути обережними під час прогулянок у лісах та в горах.
Фото: naturalist.if.ua

Фото: naturalist.if.ua

13 осіб потрапили цього року в лікарні області внаслідок укусів змій, повідомляє департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

Ось про що потрібно памятати, ідучи на прогулянку до лісу чи в гори:

- Змія кусає, захищаючись. Обирайте надійне взуття, вдягайте штани і заправляйте їх в черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія буде кусати, то вона прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.
- Якщо змія все ж укусила, перш за все слід визначити, отруйна вона чи ні. Неотруйна змія залишає сліди від зубів у вигляді двох серпоподібних смуг. Якщо ж укусила отруйна змія, то між серпоподібними смугами є дві ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких переважно витікає кров.
- При укусі змії зазвичай симптоми отруєння та інтоксикації проявляються через 5-10 хвилин. Якщо протягом 20 хвилин не настало загального погіршення самопочуття, не підвищилася температура, уражена кінцівка не опухла, то можна зробити висновок про те, що змія неотруйна.

Перша допомога після укусу змії:

- Перш за все, спробувати відсмоктати з рани отруту, постійно її випльовуючи. Не можна цього робити тим, у кого є поранення слизової оболонки губ або порожнини рота. Рану необхідно обробити 5% спиртовим розчином йоду, одеколоном або спиртом.

- Відсмоктавши отруту необхідно обмежити рухомість потерпілого. Якщо змія укусила в ногу, зафіксувати її до другої ноги та, підклавши що-небудь під ноги, злегка підняти їх. При укусі в руку необхідно зафіксувати її в зігнутому положенні. При сильному болі можна прийняти 1-2 таблетки знеболювального. Щоб прискорити виведення отрути треба давати потерпілому пити більше чаю і лужної мінеральної води.

- Найбільш ефективний засіб проти зміїної отрути – полівалентна сироватка, введена не пізніше, ніж через 30 хвилин після укусу, тому потерпілого потрібно якнайшвидше доправити до найближчого медичного закладу.

Категорично заборонено:

- Накладати джгут на кінцівку вище місця укусу. Це сприяє розвитку некрозу тканин, накопиченню продуктів розпаду в кінцівці та різкому погіршенню стану хворого після зняття джгута.

- Припікати місце укусу вогнем або хімічними речовинами.

- Розрізати рану на місці укусу.

- Вживати алкоголь.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!