У Львові 30% перевірених продуктів мають небезпечний вміст трансжирів – дослідження ВООЗ

10691 0
У місті перевірили 120 харчових продуктів на вміст трансжирів.
фото умовне

фото умовне

Експерти проєкту FEEDCities у центрі Львова під час дослідження ВООЗ відібрали 120 харчових продуктів: 60 зразків вуличної їжі та 60 зразків з магазину, та провели лабораторні аналізи. У результаті стало відомо, що понад 30% продуктів з потенційним вмістом трансжирів перевищують максимально допустиме значення у 2 грами на 100 грам жиру. Про це повідомив голова комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький. 

«Серед вуличної їжі найбільше трансжирів у печених виробах, піці, паніні, донерах, фалафелі, круасанах та тістечках, серед магазинних – у тортах, печиві, десертах на основі молочних продуктів, морозиві, заморожених продуктах, маргарині, сирах та переробленому м’ясі», – зазначив Михайло Радуцький.

За його словами, синтетичні сполуки, які утворюються при гідрогенізації олій під час смаження їжі, не здатні нормально брати участь в обміні речовин людського організму. Вони відкладаються у різних органах, провокуючи розвиток цілої низки небезпечних захворювань: атеросклерозу судин, серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, ожиріння, онкології тощо.

Читайте також: Які продукти найбільше подорожчали на Львівщині

Він додав, що у жовтні 2023 року набув чинності наказ МОЗ, згідно з яким вміст трансжирних кислот (окрім «природних» трансжирів тваринного походження) не повинен перевищувати 2г на 100 г загальної кількості усіх жирів, які містяться в харчовому продукті.

«Фактично це означає приведення нашого законодавства до європейських норм. Обмеження на використання трасжирів дозволить нам попередити захворювання та, відповідно, зекономити кошти на лікування хвороб у подальшому», – впевнений голова комітету з питань здоров'я нації.

Додамо, що про це дослідження говорили під час круглого столу Всесвітньої організації охорони здоров’я «Елімінація трансжирів з продуктів харчування: розбудова потенціалу України». 

Нагадаємо, на Львівщині провели моніторинг якості та безпечності питної води з джерел нецентралізованого водопостачання, вода з яких використовується для споживання дітьми віком до трьох років. За вмістом нітратів 83 проби, що складає 16,4%, не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!