Із 1 січня в Україні скасують акцизні марки для низки вин

1694 0
Йдеться, зокрема, про звичайні вина та зброджені напої, фактична міцність яких вища за 1,2% об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15%.
Фото: leperigord.com

Фото: leperigord.com

Ухвалений Радою 30 листопада податковий закон 5600 передбачає скасування акцизних марок для звичайних (неігристих) вин та тестових зразків алкогольних напоїв –  ця норма набуває чинності з 1 січня 2022 року. Про це повідомляє Економічна правла з посиланням на Верховну Раду.

«Законом передбачено розширення переліку товарів, що не підлягають маркуванню марками акцизного податку – тестовими зразками алкогольних напоїв та винами натуральними, без додавання спирту, міцність яких не перевищує 15%», – заявляли у Раді.

Читайте також: Уряд планує підвищити в Україні низку податків й акцизів

Як пояснюють у Податковій, йдеться, зокрема, про звичайні (неігристі) вина та зброджені напої, фактична міцність яких вища за 1,2% об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15%. За умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне походження. А також – про тестові зразки алкогольних напоїв, які не призначені для роздрібного продажу та ввозяться суб'єктами господарювання, що мають ліцензії на право оптової торгівлі відповідною продукцією, для проведення досліджень або випробувань, але не більше 3 л кожного виробу.

Під проведенням досліджень і випробувань мається на увазі калібрування лабораторного обладнання, проведення дегустацій, вивчення фізико-хімічних показників, дизайну.

«Не йдеться про скасування сплати акцизу, лише про те, що у виробників відпадає необхідність закуповувати цю марку у податківців та клеїти її (якщо приклеїли неправильно – це автоматично штрафні санкції від Податкової)», –додає голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України» Володимир Печко.

Додамо, що сьогодні маркуванню акцизними марками підлягають усі алкогольні напої, які реалізують в Україні, з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць.



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!