Понад дахами: топ-8 оглядових майданчиків Львова. Інтерактивна мапа

3372 0
Кольорові дахи, церковні шпилі та зелені оази Львова. Tvoemisto.tv пропонує підбірку оглядових майданчиків міста, звідки відкриваються найкращі панорами Львова.
Фото: db.rferl.org

Фото: db.rferl.org

Ратуша

Ратуша — адміністративна будівля Львівської міської ради, яка впродовж століть слугувала приміщенням для місцевої влади Львова. У 1835 році будинок звели архітектори Алоїз Вондрашка, Єжи Ґлоґовський, Йозеф Маркль і Франц Трешер. У XIX столітті після пожежі її відбудували за проектом Йогана Зальцмана. Із 2006 року вхід до ратуші і на оглядовий майданчик зробили вільним для відвідувачів.

Висота: 65 метрів (408 сходинок);

Адреса: площа Ринок, 1;

Графік роботи: щоденно з 9:00 до 20:00 влітку та з 9:00 до 18:00 взимку;

Вхід: для дорослих — 20 грн, для дітей (до 14 років) — 10 грн.

Парк «Високий Замок»

Парк «Високий Замок» побудували на верхівці Замкової гори у 1835 році на честь 300-річчя Люблінської унії. Його назва походить від залишків замку, руїни якого збереглися на території пагорбу. У другій половині ХІХ століття над верхньою терасою насипали штучний курган із оглядовим майданчиком. 

Висота: 413 метрів над рівнем моря;

Адреса: зайти до парку можна з вулиць Замкової, Опришківської, Ужгородської та Кривоноса;

Графік роботи: щоденно та цілодобово;

Вхід: безкоштовний.

Церква святих Ольги та Єлизавети

Неоготичний храм УГКЦ у Льові збудували у 1911 році за проектом Теодора Тальовського. Будівля церкви є найвищою у місті — 88 метрів. Її гострі шпилі та високі вежі стали візитівкою Львова. 1991 року храм передали греко-католицькій громаді.

Висота: 80 метрів;

Адреса: площа Кропивницького, 1 (вхід з вулиці Городоцької);

Графік роботи: будні дні і субота — з 12:00 до 17:30, у неділю — з 13:30 до 17:30;

Вхід: 10 грн.

Лиса гора на Знесінні

На Лисій горі у ХІV столітті був розташований другий замок-палац короля Лева. Назва народилася після нападу поляків у XIV столітті. Тоді ж замок замок короля Лева зруйнували, а відбудовувати його ніхто так і не став. Упродовж років гора була спустошена, на ній не було ні лісу, ні будівель. За це її і почали називати Лисою. З того часу подейкують, що Лису гору полюбляє всяка нечисть: там нібито проводилися зібрання відьом, чарівниць та чортів. Однак саме з цієї гори відкривається вид на індустріальний Львів району Підзамче.

Висота: 389 метрів над рівнем моря;

Адреса: між вулицями Довбуша та Опришківською (захід з вул. Опришківської);

Графік роботи: щоденно та цілодобово;

Вхід: безкоштовний.

Шевченківський гай

Музей народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького є частиною регіонального ландшафтного парку «Знесіння». Наприкінці 20-х років ХХ століття Ілларіон Свєнціцький зініціював створити музей просто неба. Нині тут пролягає низка туристичних маршрутів, котрі сполучають музей із парком, один із яких виводить на оглядовий майданчик, із якого видно вулицю Старознесенську та район Підзамче.

Адреса: За вулицею Довбуша в бік парку «Знесіння». Зі сторони Шевченківського Гаю при вході звернути наліво вздовж центральної алеї;

Графік роботи: щоденно та цілодобово;

Вхід: безкоштовний.

 

Цитадель

Панорамний майданчик належить готелю «Цитадель» і розташований на його території. Львівська Цитадель входить до фортифікаційних укріплень міста середини ХІХ століття. Вона розташована у північно-західній частині Львова. Із оглядового майданчика можна побачити центральну частину старого міста. Щоб зайти на територію готелю, необхідно подзвонити у дзвінок хвіртки на вході.

Адреса: вул. Грабовського, 11;

Графік роботи: щоденно з 10:00 до 18:00;

Вхід: безкоштовний.

Замарстинівський парк

Замарстинівський парк закладали 1978 року. У вісімдесяті тут облаштували атракціони та дитячу залізницю, колесо огляду й дитячий майданчик. Занепадати парк почав ще за радянських часів. Із атракцій у парку залишився оглядовий майданчик, із якого видно протилежний бік Високого Замку. 2016 року реконструкція парку стала одним із проектів-переможців Громадського бюджету. Навесні цього року у парку розпочали будівельні роботи.

Адреса: із нижньої тераси — вхід зі сторони вулиці Мазепи, з верхньої — з вулиці Пилипа Орлика;

Графік роботи: щоденно та цілодобово;

Вхід: безкоштовний.

«Дім легенд»

Оглядовий майданчик музею-кафе «Дім Легенд» є одним з найменших панорамних майданчиків Львова: тут ледве разом вміщаються 10 осіб. Однак кожен охочий може посидіти на крилатому автомобілі (він припаркований на даху будинку), побувати в комині Сажотруса, спробувати влучити монеткою до його капелюха, щоб привернути успіх, та просто помилуватися краєвидом центральної частини Львова.

Адреса: вул. Староєврейська, 48;

Графік роботи: понеділок-четвер із 11:00 до 00:00, п’ятниця-неділя з 11:00 до 02:00;

Вхід: безкоштовний.
 

Вікторія Ейсмунт

Нагадаємо, Tvoemisto.tv запустило Telegram-канал «Львів. Піти. Побачити. Поїсти», де можна знайти ідеї та локації для дозвілля у місті. 

 Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар