Апеляцію Данкова продовжать розглядати 1 березня

4288 0
Сьогодні у Львові почали розглядали апеляційну скаргу Олега Данкова.
фото ілюстративне: з відкритих джерел

фото ілюстративне: з відкритих джерел

Сьогодні, 23 січня, Апеляційний суд Львівської області розпочав розгляд апеляційної скарги лікаря Олега Данкова на вирок Шевченківського районного суду, яким його визнали винним у смерті немовляти та присудили до року ув'язнення.

Суд заслухав представників звинувачення, потерпілих та захисту. Під час засідання було ухвалене рішення витребувати оригінали записів, на яких дають покази низка свідків та кілька експертів.

Адвокати Данкова вимагали скасувати вирок суду, бо, на їхнє переконання, під час процесу була зафіксована низка процесуальних порушень. Крім того адвокати вважають, що суд не дослідив питання посадових обов’язків Данкова, який як акушер-гінеколог, відповідає за пологи та стан породіллі після пологів, а за новонародженого несе відповідальність неонатолог.

Також вони покликалися на те, що експерти, які доповідали на суді, не були приведені до присяги належним чином, а отже, їхні свідчення не можна брати до уваги.

Сам Данков розповів, що під час пологів Мар’яни Павлик він зробив усе можливе, щоби «все закінчилося добре». За його словами,  дистресу плода під час спостереження вагітної не було. Він виник під час самих пологів. Тоді вже не можна було робити кесарів розтин і треба було застосувати щипці.

Після пологів він віддав дитину неонатологові, а сам займався породіллею, бо це передбачено його обов’язками. Підсудний наголосив на тому, що все могло би скластися по-іншому, якби у перші шість годин дитині надали необхідну допомогу, зокрема, провели реанімаційні заходи, то «доля дитини була би іншою».

Натомість представники прокуратури та потерпілі наполягали на тому, що законних підстав для скасування вироку немає. Потерпілий Остап Пудляк подав суду заперечення до апеляційної скарги, в яких заявив, що суд першої інстанції всебічно дослідив справу, а експерти вказали на те, що Данков не вибрав правильну тактику лікування, що призвело до смерті дитини. Зокрема, Пудляк апелював до того, що за даними експертів, дистрес виник не під час пологів, а задового до цього, і якби Данков уважно стежив за станом його дружини, то до трагедії не дійшло б.

Заслухавши сторони, колегія суддів вирішила зробити перерву у засіданні до 1 березня. За словами головуючого Ігоря Танечника, на наступному засіданні суд вирішуватиме питання про те, чи є необхідність досліджувати докази у справі. 

Нагадаємо, 2 листопада у Шевченківському районному суді Львова оголосили вирок Олегу Данкову, завідувачу пологовим відділенням 3-ї міської клінічно лікарні, який був підозрюваним у неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті дитини під час пологів.

Суд виніс вирок: рік позбавлення волі та ще рік заборони займатися лікарською практикою. Також суд зобов'язав лікаря  і медзаклад виплатити грошову компенсацію батькам за моральну шкоду. 58-річного Олега Данкова засудили за ч.2. ст. 140 ККУ (неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило смерть новонародженого немовляти).

Наприкінці листопада Данков оскаржив цей вирок.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар