Топ-4 факти про книгу-переможця Форуму видавців

2144 0
У Львові оголосили переможця гран-прі цьогорічного Book Forum.
Фото: rodovid.net

Фото: rodovid.net

Сьогодні, 20 вересня, Book Forum назвав найкращі книги цьогорічного форуму. Гран-прі отримала книга «Наш герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення» видавництва «Родовід». Автором наукового матеріалу є Андрій Гречило, упорядником – Богдан Завітія, який займався загальною редакцією та працював із музеями й архівами. Tvoemisto.tv зібрало найцікавіші факти найкращу книгу 2018 року.  

400 сторінок та понад 700 ілюстрацій із півсотні музеїв, архівів та бібліотек України та світу

Видавництво «Родовід» отримало легально всі дозволи від інституцій на право використання матеріалів. Залучені матеріали з різних країн, зокрема зі Швеції, Бельгії, Франції. Розглядати довелося не лише тризуб, бо він сам по собі став гербом лише 100 років тому, а у часи Середньовіччя та Нової доби були інші символи. Самому тризубу присвячено понад половину книги.

Читайте також: У Львові назвали найкращі книги Форуму видавців. Хто переміг

Присвячена до 100-річчя офіційно затверджених державних символів УНР – герба і прапора

Як розповів у коментарі Tvoemisto.tv автор книги Андрій Гречило, це був період легалізації тризубу, після чого пішло його масове поширення не лише в Україні, а й на територіях, де компактно проживали українці. У книзі розглядаються різні етапи становлення державних символів України, і багато уваги приділяється галицькому леву, яким був герб ЗУНРу. Згадується також символ козака з мушкетом, який функціонував у часи Козацької держави. До слова, його у ХVIII столітті трактували як Малоросійський герб.

Впродовж кількох років для книги не могли знайти видавця

Пропозиції підготувати цю книгу були давно, каже Андрій Гречило.

«Не було зацікавлених видавництв, бо вона дорога за поліграфією. Зараз вийшло доречно під ювілейний рік. Подібні книги видавалися у Польщі, Литві, Росії. Відмінність від української ситуації – там символ є постійний, він використовується протягом всього періоду, а в нас герби мінялися», – каже він.

Назва «тризуб» з’явилася та прижилася вже після того, як його затвердили державним гербом УНР

До того Михайло Грушевський називав герб України «гарно стилізованим геральдичним знаком неясного значіння, щось вроді трезубця». Українська народна республіка затвердила його як «знак Київської Держави часів Володимира Святого».

За матеріалами видавництва РОДОВІД та видання Читомо

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!