У червні українцям буде проблемно отримати шенгенську візу

5003 2
Запровадження нової Візової інформаційної системи (ВІС) в Україні може призвести до потенційного ускладнення процесу подання заявки на візу через перевантаження на початковому етапі.
фото: radio24.ua

фото: radio24.ua

Про це йдеться у повідомленні на сторінці у Facebook Представництва ЄС в Україні.

23 червня 2015 року в Україні та інших країнах Східного партнерства країни Шенгенської зони запровадять Візову інформаційну систему (ВІС). Це відбувається в контексті всесвітнього процесу запровадження ВІС.

"Мандрівники, які планують подати документи на отримання шенгенської візи в червні, повинні звернути увагу, що за кілька днів до 23 червня деякі консульства країн-членів Шенгенського простору можуть бути зачинені та/або обмежити збір документів від заявників у зв’язку з проведенням робіт по встановленню нової системи. Якщо ви плануєте подорож на кінець червня/початок липня, будь ласка, обдумайте можливість подати ваші документи на декілька тижнів раніше", - йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові правила отримання шенгенської візи. 7 особливостей 

Головна зміна для громадян України, починаючи з 23 червня 2015 року, полягатиме в тому, що всі заявники повинні будуть з'явитися особисто в консульство, щоб надати свої біометричні дані (відбитки пальців та цифрову фотографію).

"Це проста та необтяжлива процедура. Вона стосується, зокрема, заявок на короткострокові шенгенські візи (із максимальним дозволом на перебування у 90 днів з кожних 180 днів)", - зазначили у представництві.

Для всіх подальших заяв на отримання візи, що подаватимуться протягом 5 років після цієї процедури, відбитки пальців заявника копіюватимуться з інформації, яка міститься в системі ВІС з попередньої заявки.

Іншими словами, відбитки пальців надаються на період у 5 років; і ці відбитки чинні для будь-якої подальшої заявки на шенгенську візу протягом п'ятирічного періоду (наприклад, заявки на довготермінову багаторазову візу).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що змінилось при отриманні шенгенської візи у Львові 

Винятки із зобов'язання надавати відбитки пальців стосуються таких категорій:

- діти, молодші 12 років;

- особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців;

- голови держави та члени національних урядів (а також члени їхніх офіційних делегацій та їхні чоловіки/дружини), якщо вони подорожують з офіційними цілями.

"Перший особистий візит до консульства країни-учасниці Шенгенської зони після 23 червня 2015 року буде довшим на кілька хвилин. Цей час буде потрібен, аби ви могли надати свої персональні біометричні дані. Всі інші процедури (зокрема, візовий збір, аплікаційні форми) залишаються незмінними", - йдеться у повідомленні.

Шенгенські візи, видані до 23 червня 2015 року, лишаються чинними.

Власники біометричних паспортів, які подаватимуть заявку вперше, теж повинні будуть прийти особисто до консульства після 23 червня, аби подати заявку на отримання короткострокової шенгенської візи.

...

Читайте також:
20 Травня, 2015 10:43
Українець Ну, Бог з ним з тими відбитками, а як бути з тим, що власником того візового центру є жид, який збирає інформацію про Українців? Власником приватбанку є також жид,який зібрав інформацію разом із фотографіями, про Українців! Де гарантія того, що Українці в подальшому захищені від шахрайства, від внутрішнього ворога України!!!
20 Травня, 2015 10:43
Українець Ну, Бог з ним з тими відбитками, а як бути з тим, що власником того візового центру є жид, який збирає інформацію про Українців? Власником приватбанку є також жид,який зібрав інформацію разом із фотографіями, про Українців! Де гарантія того, що Українці в подальшому захищені від шахрайства, від внутрішнього ворога України!!!
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться сьогодні до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!