Українцям доведеться сплатити податки за понаднормові квадратні метри

8406 0
Українцям до серпня доведеться заплатити за понаднормову нерухомість.
фото: changecurrency

фото: changecurrency

Ставки податку і площа нерухомості, за яку не потрібно платити, визначає місцева влада. Про це повідомляє zaxid.net.

З 1-го січня в Україні вступили в силу ухвалені Верховною Радою зміни до Податкового кодексу, внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» і Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», які встановлюють нові правила оподаткування нерухомості.

У 2017-му році прийдуть платіжки за минулий рік, тому податок нарахують з урахуванням мінімальної зарплати в розмірі 1 378 гривень, а ставка податку буде коливатися від 0 до 3 відсотків від мінімалки. Ще наприкінці 2015-го року парламентарії внесли зміни до Податкового кодексу, згідно з яким податком обкладаються не тільки житлові квартири і будинки, а й сараї, гаражі, погреби, літні кухні та інші нерухомі об'єкти. Однак більшість міськрад встановили нульову податкову ставку на господарські будівлі.

Читайте також: Львів збільшив орендну плату за землю для забудовників 

У законі встановлено, що норма для власників квартир це 60 м2, будинків – 120 м2, а для тих, хто володіє обома видами нерухомості, податок не нараховується за загальну площу до 180 м2. За все, що понад норму доведеться сплатити податок. Начальник управління ДФС України Владислав Павлов додав, що власникам квартир більше трьохсот метрів, окрім податку основного, будуть нараховувати ще 25 тис. грн. І для власників будинку, якщо загальна площа перевищує 500 м2, додатково нараховуватимуть 25 тис. на кожен такий об'єкт.

За нежитлову нерухомість доведеться платити також. Пільг на неї немає. При чому, під цю категорію підпадають навіть гаражі, комори, прибудови до будинків або сараї. Податок на нерухомість потрібно сплатити і тим, хто здає своє житло в оренду - тут також жодних пільг немає. Відсоток вираховуватиметься із загальної площі помешкання.

Якщо ж до 1 липня сповіщення від фіскалів не прийшло, необхідно не зволікаючи звернутися до відомства. Крайній термін сплати – 28 серпня. Якщо оплатити платіжку у вересні, доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від податку, якщо в жовтні – сума штрафу сягне 20%. Крім того, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, майно продають за рішенням суду. Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ).

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!