Упіймати екобуса. У Львові може стати більше пунктів прийому ламп і батарейок

2231 0
Кілька років містом курсують екобуси, які збирають у мешканців люмінесцентні лампи, термометри і батарейки для подальшої переробки. Водночас, львів’яни скаржаться, що графік стоянок незручний, а локації часом не зовсім логічні.

Як розповів у коментарі для Tvoemisto.tv Андрій Галушка, керівник управління екології та ландшафтного планування ЛМР, міська програма щодо організації збору батарейок і ламп була затверджена у 2014-му році: «Нею передбачено і графік екобуса, і кошторис витрат на його роботу. Ухвалою не передбачено, що бус буде їздити щодня».

Нещодавно оприлюднили графік стоянок екобуса на вересень-жовтень 2017-го року. Тим часом львів’яни запитують, чому збір не проводять щоденно.

«Тих днів, які є – п’ятниця і субота – на нашу думку і на думку розробників цієї програми, є достатньо, аби економічно обґрунтовано організувати збір, – пояснює Андрій Галушка. – За день ми збираємо від 100 до 300 лампочок. Львів’яни, які працюють, і не мають змоги здати в п’ятницю – можуть робити це у суботу».

Додає, що розширити перелік стоянок і днів збору можна в майбутньому: «Щоб це змінити, треба збільшити фінансування та прийняти нову ухвалу на сесії. Якщо є запит від мешканців, то ми будемо працювати у цьому напрямку. Зараз бачимо, що є активні райони і неактивні, популярні місця для збору і не дуже. Перелік локацій можемо відкоригувати». Львів’янам пропонують повідомляти локації, які були б для них зручними, та інші пропозиції щодо роботи екобуса (контакти управління за посиланням).

Однак, упродовж вересня і жовтня екобус стоятиме на вже визначених локаціях в районах Львова. Ним керуватиме один водій. «Він має необхідний досвід (і посвідчення) у сфері поводження та перевезення небезпечних відходів. Збір ламп – це дуже небезпечно. Будь-де їх збирати і зберігати не можна», – говорить Андрій Галушка і наголошує, що львів’яни також можуть приносити до екобусів ртутні термометри.

Читайте також: Куди здати великогабаритну техніку на утилізацію. Перелік локацій у Львові

Окрім того, за його словами, від жовтня мають збільшити кількість пунктів збору батарейок у школах міста: їх буде 195 (зараз 95). «Для кожної школи з переліку придбають і встановлять необхідні контейнери. Кошти виділили, – каже Андрій Галушка. – Зараз ми використовуємо один екобус. Його вистачає для тих локацій, які передбачені ухвалою. Другий екобус може бути задіяний вже, наприклад, для збору батарейок у цих школах».

Крім того, у різних районах Львова на постійній основі працюють пункти збору батарейок. З повним переліком можна ознайомитися ТУТ.

Юлія Сабадишина


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар