В Україні працюватимуть за 7 видами трудових договорів. Що це означає

2432 0
Нормальна тривалість робочого часу становитиме 40 годин на тиждень, а щоденне навантаження визначить роботодавець з урахуванням специфіки діяльності.
Фото: freejojo.com

Фото: freejojo.com

Проєкт закону «Про працю» передбачає, що в основі трудових відносин лежатиме письмовий договір між працівником і роботодавцем. Загалом закон визначає сім різновидів таких угод. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заступницю голови Мінекономіки Юлію Свириденко.

«Трудовий договір ми запропонуємо, але його зміст може варіюватися, робітник має право пропонувати пункти на свій розсуд», - каже вона.

За словами заступниці міністра, проєкт закону «Про працю» розширює можливості працевлаштування і захисту прав. В основі трудових відносин має бути тільки договір — угода працівника і роботодавця в письмовій формі із зазначенням всіх прав і обов’язків сторін (раніше закон допускав усні домовленості).

Читайте також: В Україні пропонують узаконити роботу з дому та гнучкий графік 

Документ визначає сім різновидів таких угод. Вони можуть бути безстрокові, строкові, короткострокові, сезонні, з нефіксованим робочим часом, учнівські та договори з домашніми працівниками. Це, на думку Юлії Свирищенко, означатиме затвердження на законодавчому рівні гнучкого графіку та дистанційної роботи. Зокрема, офіційно працевлаштуватися і працювати вдома зможуть мами в декретній відпустці і люди з інвалідністю. Нормальна тривалість робочого часу становитиме 40 годин на тиждень, а щоденне навантаження визначить роботодавець з урахуванням специфіки діяльності.

Автори законопроєкту радять вписувати в угоди всі важливі нюанси, і якщо згодом роботодавець домовленості порушить - звертатися з договором до суду (за порушення передбачені штрафні санкції).



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!