Як зміняться новобудови Львова з новими будівельними нормами

19251 4
Уже цієї осені набувають чинності нові державні будівельні норми, які стосуються одразу кількох напрямків. Як вони можуть змінити місто та на що варто звертати увагу покупцям при купівлі квартири в новобудовах – у матеріалі «Твоє Місто», підготовленому за участі девелоперської компанії Lev Development.
фото: asn.in.ua

фото: asn.in.ua

«Будівельні норми давно потребували оновлення», – говорить керівник девелоперської компанії Lev Development Олександр Островський. – «До прикладу, старі ДБН дозволяють щілини між дерев’яним вікном і стінами та регулюють їхню ширину. Крім того, існують рекомендації утеплювати ці щілини скотчем. Уявляєте енергоефективність такого будинку? Технології і матеріали давно вже інакші і дозволяють створювати нову якість житла. Також велике подвір’я, заборона забудови зелених зон, підземні паркінги – усе це давно стало частиною необхідного комфорту».

Основні зміни, які вступлять у дію

Обмеження щільності забудови

Багатоповерхівки, які перевищують 12 поверхів, займатимуть не більше 30% від одного гектара, 5-8 поверхівки – не більше 40%, 4-поверхівки – до 45%.

«У таких умовах виграють і покупці квартир, і якісні девелопери, а програють ті, хто думав, що можна будувати по старому і продати це комусь. Раніше для того, щоб отримати дозвіл на будівництво, достатньо було намалювати «коробку з вікнами». Ніхто не думав, якого кольору буде будівля, – це було неважливо ні будівельникам, ні майбутнім мешканцям. А тепер клієнти звертають увагу на те, якими будуть фасад і територія, а забудовники намагаються вирізнитися і закласти змістовне навантаження в майбутнє житло. Ми, наприклад, уже давно впроваджуємо такі підходи. До прикладу, проект ЖК Обрій починав розроблятись з прибудинкової території, громадських приміщень, нормального вигляду з вікна», – говорить Олександр Островський.

Читайте також:  У Львові з’явиться барбекю-парк та дахи з відпочинковими майданчиками. Візуалізація

Обмеження висотності. «Блакитна лінія»

Введено нове поняття – «блакитна лінія», яка обмежує висотність новобудов у залежності від розміру населеного пункту.

У селах з населенням до 1000 осіб дозволять лише садибну забудову. У селах, де проживає більше 1000 жителів, можна проектувати також багатоквартирні будинки з максимальною висотою – чотири поверхи (до 12 м). У селищах міського типу – ще й 5-поверхівки (до 15 м).

Для міст з населенням до 50-ти тисяч максимальна висота становитиме 9-поверхів (до 27 м). Максимально допустима висотність житлової забудови у містах з населенням понад 100 тисяч встановлюється документацією з просторового планування. На максимальну висотність впливатиме рельєф та можливості їхньої інфраструктури.

Читайте також: Ближче до неба. Чи готовий Львів стати містом хмарочосів

Вимоги до безпеки евакуації. «Жовта лінія»

Нововведення стосується вимог забезпечення безперешкодного під’їзду пожежних машин до житлових будинків. З набранням чинності нових будівельних норм розміщення паркінгів на території житлових комплексів буде заборонене. Натомість запропонована альтернатива – підземний паркінг та відкриті майданчики на допустимій відстані 300-500 м від будинку.

«Зелена лінія»

Обмежує будівництво в парках та рекреаційних зонах.

Дитячі садки

Відповідно до нових будівельних норм, на перших-других поверхах житлових будинків дозволено влаштовувати дитячі садки та ясла, розраховані на 120 дітей. Раніше ДБН передбачали тільки окремі споруди під дошкільні навчальні заклади.

«Нові ДБН, що дозволять облаштовувати вбудовані дитячі садки, значно полегшать будівництво соціальної інфраструктури. Девелоперу буде просто виділити землю для повноцінного садка на дві-три дитячі групи», – впевнений Олександр Островський.

Довідка.

Девелоперська компанія Lev Development веде кілька будівництв у Львові: будинок клубного типу Geneva на вулиці Шевченка і  житловий комплекс Obriy на Малоголосківській.

Партнерська публікація


Читайте також:

Коментарі (4)

Додати коментар
13 Січня, 2019 20:02
NNN Більше новобудов!
Засріть все місто тими коробками і зробіть гадюшник на подобі якихось обісраних Мумбаї!
Більше гопоти, бидла, алкашів.
Нехай Львів далі 100500 років все це переварює. Так переможемо!
Хах, стопроцентів, це одичіле будування тих коробок (попит на які зріс з потоком переселенцов) ще й подається грандіозне реформування міста.
Ну прекрасно живуть же ж люди в містах на подобі Дортмунда або Франкфурта.
І у Львові було затишно до недавнього часу. Накуя кому тут треба ваші мультимільйонні гадюшники з гопотою шансоноголовою???
17 Серпня, 2018 13:30
Богдан Хотів би запитати у пана Олександра з лев девелопмент про жк Шатл який будувала його компанія.Вже пів року після здачі будинку а газ так і не підключений як немає і системи очистки води сонячних колекторів ні дитячої площадки.Не заключені договори з водоканалом та обленерго.А він особисто та менеджери його компанії розказують як має бути добре.Може потрібно перейти від обіцянок до виконання своїх зобовязань взятих на себе перед інвесторами жк Шатл.
16 Серпня, 2018 12:14
L. Я так розумію, що дитсадки можна і "підвалах" по суті будувати. Якщо ти раніше ходив в садочок і його невелика затишна будівля з садом та ігровими майданчиками навколо, то тепер в тебе буде в спогадах багатоповерхівка з гопотою, алкашами і дикими бабками з під'їзду. А школа так буде? А університети? І ще: забудьте про денне світло у своїх будинках ті, хто живе внизу. Тепер ті, хто житиме вище вас буде вам затуляти сонце. Високоповерхівки це реально як прищі, а потім і карцинома на тілі Львова. Вам як бидлу, яке хаває жахливу забудову яка подається під соусом сучасності, зійде -- рагулі забудували зараз, потім і поряд вас забудують. За щастя було б ті прищі видавити і відправити новозаселенців у назад у свої села та донецьки, але бачу, карцинома все ж Львів подолає.
16 Серпня, 2018 10:37
Скептик Ще одна лазейка для хабарів