Про культуру дискусії. Які висновки слід зробити з конфлікту довкола півмарафону

10787 0
Замість шукати відповідальних за організацію руху під час півмарафону і вимагати від них конкретних відповідей, його прихильники та противники чубляться між собою.
Фото: Євгеній Кравс

Фото: Євгеній Кравс

До культури дискусії нам ще так само далеко, як і до нормальної співпраці між різними органами влади чи навіть різними підрозділами одного органу, пише львівянин Всеволод Поліщук.

Учора в себе на Фейсбуку я лише віджартовувався про півмарафон, намагаючись знизити градус дискусії. Тепер хочеться сказати серйозно.

До критиків: ви реально вважаєте, що це нормально: бажати діареї, поламати ноги, захворіти людям, котрі просто бігали, при цьому ще й допомагаючи добрій справі?

Ні, от чесно? Ці люди брали участь у легальному, централізовано організованому заході, на позитиві, розраховуючи, що відповідні служби подбають про інформування спільноти й організацію руху.

Читайте також: У Львові маршрутки масово не виїхали на рейси

З організацією руху були проблеми – то з'ясуйте, хто був за це відповідальний, і шторміть конкретно цю, людину/установу.

До прихильників: ви реально вважаєте, що варто на всіх, хто висловлював невдоволення, повально навішати ярлик вічно незадоволених нитиків, ретроградів і хресноходів? Не можете собі уявити, що для когось це зовсім не звичний хід думок, а нормальна реакція через запізнення на зустріч/потяг/до лікарні?

Тільки не треба аргументів на кшталт «чо їм в дощ/холод/неділю) вдома не сидиться», це якийсь дитсадок. Людина має право гуляти/працювати/їхати кудись будь-якого дня тижня і за будь-якої погоди. Не кажучи вже про те, що хвороба не обирає часу.

Читайте також: У ЛМР пояснили, чому під час марафону стався транспортний колапс

Право людини на критику того, що завдає їй проблем (бажано, щоб без побажання діареї іншим) – така ж ознака Європи, як і ваше право бігати. Проти якого я особисто нічого не маю.

Одне слово, до культури дискусії нам ще так само далеко, як і до нормальної співпраці між різними органами влади чи навіть різними підрозділами одного органу.

А в цьому я бачу головну проблему. Я бачив, як одне ЛКП ЛМР завалює інше паперовими рекомендованими листами з питань, які в нормальній фірмі вирішуються одним смс. І знаю, що частина чиновників мерії, яка відповідає за розвиток, із деякими іншими, які відповідають за реалізацію програм, не те що спілкується різною мовою – живе в різних світах.

Що вже казати про координацію назовні – з поліцією чи ОДА.

І ці всі збої в комунікації нам гикатимуться ще не раз.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!